رهایی

راهکار رهایی از افکار منفی

دوست خوبم، مهمترین عامل بازدارنده از پیشرفت، افکار منفی شما هستن. اگه افکار منفی دست از سر شما برنمیدارن، این راهکارهایی که بهتون میگم رو امتحان کنین :

۱ – در اولین قدم اعتماد به نفستان را افزایش دهید: برخی از ما استاد منفی جلوه دادن اتفاقات مثبت هستیم! بخشی از این کار به خاطر کمبود اعتماد به نفسمان است. ما حس می کنیم که شایستگی چیزی را نداریم در نتیجه مثلا وقتی یکی از اطرافیان یا همکاران از ما تعریف می کند سریعا در مقابل تعریفش گارد می گیریم و تصور می کنیم مشغول چاپلوسی است و یا قصد دارد به طور غیرمستقیم برخی از نقایص ما را به رخمان بکشد. از طرفی تعدادی از افراد با این تصور که «من دوست داشتنی نیستم»، بسیاری از رفتارهای همسرشان را به گونه دیگری تعبیر و تفسیر می کنند. این دسته از افراد حتی رفت و آمد همسر با خانواده پدری اش را این گونه تفسیر می کنند: او نسبت به من «بی اعتنا و بی تفاوت» است.

۲ – موقعیت هایی را که در آن، افکار منفی تان نسبت به خود یا دیگران فعال می شود شناسایی کنید و سریعا آن موقعیت را ترک کنید: ممکن است شما زمانی که در موقعیت تنهایی قرار گرفته اید بیشتر از قبل شروع به منفی بافی درباره خود، دیگران یا اتفاقات بکنید. یا ممکن است در موقعیت هایی که دو نفر مشغول پچ پچ کردن هستند، فکر منفی تان تشدید شود که مبادا درباره من حرف می زنند یا زمانی که مثلا همسرتان مشغول تماشای تلویزیون، خواندن روزنامه، مکالمه با تلفن یا دادن پیامک است، این فکر به ذهنتان خطور کند که «من ذره ای برای او مهم و دوست داشتنی نیستم و گرنه وقتش را با من سپری می کرد». چنانچه این اتفاقات در زندگی سابقتان رخ داده، خود را آماده کنید تا در زندگی دومتان این موقعیت های خطرناک را ترک کنید و با این روش اجازه ندهید دوباره افکار مسموم، رابطه شما با همسرتان را به ورطه سقوط بکشاند.

۳ – لازم است به چند پرسش پاسخ بدهید: حتما در زندگی مشترک قبلی تان زمان هایی وجود داشته که هجوم افکار منفی درباره خود و یا همسرتان لحظه ای شما را راحت نگذاشته است. تحقیقات نشان می دهد بخش زیادی از افکار منفی ما ساخته و پرداخته ذهنمان است و ریشه در واقعیت ندارد. در نتیجه قبل از آن که در برخورد با هر رفتاری از سمت همسرتان سریعا فکری به ذهنتان خطور کند و بر آن اساس تصمیم گیری و رفتار کنید ابتدا این سوال ها را از خود بپرسید:

الف- چه شواهد و مدارکی از تفسیر من حمایت می کند؟ آیا من برای ثابت کردن افکارم، تاکنون از او موردی دیده ام؟

ب- چه شواهدی وجود دارد که برخلاف تفسیر من است؟آیا تاکنون رفتاری از همسرم دیده ام که متوجه شوم درباره او اشتباه فکر می کردم؟

ج – آیا ممکن است پشت این رفتار همسرم دلیل دیگری هم به جز آنچه من با افکار منفی تفسیر کرده ام، وجود داشته باشد؟

۴ – از هم نشینی با افرادی که افکار منفی را به شما تزریق می کنند دوری کنید حتی اگر از عزیزان شما باشند: مطمئنا افرادی که نمی توانند درباره خودشان و توانایی هایشان به گونه ای مثبت بیندیشند و جملاتی از این قبیل استفاده می کنند که «من یک آدم بد شانسم و همیشه در زندگی یک بازنده بودم»، فکرهای فلج کننده خود را به شما نیز منتقل خواهند کرد. از طرفی دسته ای از افراد نیز وجود دارند که اگر چه همواره درباره خود مثبت اندیشند اما موفق نمی شوند افکار منفی خود را درباره دیگران متوقف کنند. همنشینی با این دسته از افراد نیز باعث می شود شما دیر یا زود تحت تاثیر افکار منفی آن ها حتی درباره اطرافیان خود قرار بگیرید.

۵ – وضعیت خود را تغییر دهید: شاید خنده دار به نظر برسد اگر توصیه کنم زمانی که افکار منفی به ذهن شما هجوم می آورد یا یأس و ناامیدی بر شما غالب می شود، وضعیت بدن خود را تغییر دهید. مثلا اگر نشسته اید، بلند شوید یا اگر ایستاده اید، بنشینید و یا اگر متمایل به چپ هستید، به سمت راست مایل شوید. در واقع با این روش به افکار منفی خود نوعی دهن کجی می کنید. مثل این است که کسی درباره موضوعی با شما صحبت کند ولی شما به او بی توجهی کنید؛ او نیز ادامه نخواهد داد! تحقیقات نشان می دهد افرادی که قادرند به افکار منفی خود به چشم یک دشمن بیرونی نگاه کنند، به راحتی می توانند در برابر این دشمن قرار بگیرند و با او بجنگند. شیوه تفکر افرادی که در جنگ با افکار منفی و فلج کننده خود پیروز هستند اینگونه است: اگر پای چپ من درد می کند باید خوشحال باشم که پای راستم سالم است و درد نمی کند!

۶- به فکر های مثبت بال و پر دهید: یکی از ویژگی‌های افکار منفی، طولانی بودن و کامل شدن آنهاست؛ فکرهای منفی این قدر در ذهن باقی می‌ماند و دنبال هم می‌چرخد تا یک ماجرای تلخ و منفی بزرگ در ذهن شکل بگیرد، اما از حالا به بعد، سعی کنید به جای چنین کاری، این تمرین را انجام دهید؛ فکرهای شاد و مثبت را مانند یک فیلم طولانی و نشاط ‌انگیز دنبال کنید. برخی از تجسم‌ها بسیار مفید خواهد بود و باید تا می‌توانید داستان را ادامه دهید و بگذارید ساعت‌ها زمان شما را به خودش اختصاص دهد. در ضمن، خیلی بهتر است اگر این داستان را درباره خودتان بسازید و تصور کنید به هدف‌های‌تان رسیده‌اید.

۷- سر خود را شلوغ کنید: کار کردن و فعالیت نسبتا زیاد راه درمانی خوبی برای بسیاری از افرادی است که مدام درباره خود یا دیگران دست به قضاوت، پیشداوری و ارزیابی می زنند. فعالیت زیاد و حضور در جمع های سالم، فکر شما را درگیر می کند و با ایجاد خستگی فرصتی برای منفی بافی باقی نمی گذارد.

۸- پکیج راز موفقیت نامحدود رو تهیه کنید: مدیونی اگه فکر کنی این بند تبلیغات محصول پرطرفدار منه ! دوست خوبم، تمام راهکارهایی که تضمین شده می تونن تو رو به موفقیت برسونن و از افکار منفی دور کنن، در این پکیج جمع شده اند. با تهیه این پکیج با سیستم کاری ذهن خودت آشنا میشی و به راحتی می تونی با تکنیک ها و سلاح هایی که یادت میدم، افکار منفی رو از خودت دور کنی و مثل برق و باد رشد کنی و به شخصیت دلخواه خودت تبدیل بشی … شخصیتی که همه دوستان، فامیل، رقبا و اطرافیانت از دیدنش متعجب بشن !

اطلاعات این محصول پر طرفدار من رو از اینجا بخون :)

13 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. هاتف گفتند که :

  سلام آقای جاودانی. من از طرفداران شما هستم راستش خیلیراهکار امتحان کردم ولی حرف های شما عجیب به دلم میشینه خواستم تشکری کرده باشم از شما

  پاسخ
 2. مهروز شریفی گفتند که :

  امروز پکیج آموزشی تونرو خریدم
  در پوست خودم نمی گنجم استاااااااااااااد :-D

  پاسخ
 3. حسینی گفتند که :

  سلام استاد عزیز
  خیلی خیلی ممنون از بابت مطالب زیباتوووون که مثل همیشه من رو آگاه میکنه و تکرار مجدد این مطالب باعث میشه که تو ذهنم تثبیت بشه

  پاسخ
 4. ایوب عارفی گفتند که :

  تشکر هم برای ایمیل هایی که برام می فرستین هم محصول خوبی که حاضر کردین هم مطالب خوب سایتتون

  خیلی کلامتون دلنشینه برام :rotfl:

  پاسخ
 5. متین کمالی گفتند که :

  یکی از آشنایان من استرس و افکار منفی خیلی زیادی داشت و زندگی ازش گرفته شده بود

  سایت شما رو بهش پیشنهاد کردم و ایمیل ش رو در خبرنامه شما ثبت کردم

  امیدوارم بتونیم کمکی بهش کرده باشیم :chic:

  پاسخ
 6. رحمتی گفتند که :

  با سلام
  استاد از مطالب شما صمیمانه سپاسگزارم
  موفق و پیروز باشید

  پاسخ
 7. حسین گفتند که :

  تحول شگرف در زندگی واقعا امکان پذیره.اول بایدبخوای.دوم باور کنی.سوم لذت ببری. :rotfl: :rotfl:

  پاسخ
 8. فاطمه گفتند که :

  از اینکه استاد جاودانی اینجا برامون می نویسن خیلی خوشحالم.

  پاسخ
 9. رویا گفتند که :

  سلام … لطفا بیشتر از این مطالب بذارین .
  من از دو سال پیش به شدت دچار افکار منفی شدم و همیشه دلشوره دارم .
  چیکار کنم ؟

  پاسخ
  • علی جاودانی گفتند که :

   سلام
   متاسفانه بیشتر افراد جامعه مخصوصاً بانوان عزیز در هر سن و سالی، با توجه شرطی سازی هایی که توسط رسانه ها و جامعه میشن، دچار استرس و دلشوره هستن .
   این دلشوره و نگرانی واسترس، طبق قانون جذب، اتفاقات منفی و بد بیشتری رو به زندگی میاره و این چرخه اشتباه رو باید سریع اصلاح کنید.
   من همه دانش خودم در زمینه زندگی موفق، عالی، بدون استرس و رسیدن به اهداف رو در یک پکیج آموزشی دارم تهیه می کنم که طی چند روز آینده روی سایت قرار خواهم داد .
   توصیه می کنم سایت رو پیگیر باشین و به محض انتشار این پکیج، اونو تهیه کنید و تکنیک هایی که اونجا یادت میدم رو در زندگیت پیاده کنی .

   با آرزوی زندگی سرشار از موفقیت و آرامش
   علی جاودانی

   پاسخ