فرکانس ذهن

فرکانس امواج بتای مغزی

موج بتا در ذهن چیست؟ – اسرار مغز

در پست قبلی گفتم که می خوام در مورد ۴ فرکانس اصلی مغز با نام های امواج آلفا، امواج بتا، امواج تتا و امواج دلتا براتون صحبت کنم. در این پست می خوام در مورد فرکانس موج بتا در مغز صحبت کنیم.

اگه پست توضیح موج آلفای مغزی رو نخوندی توصیه می کنم ابتدا اونو از اینجا بخونی. امواج بتای مغزی توضیح زیادی نداره و این پست رو به خاطر سوالات و ایمیل هایی که دریافت کردم نوشتم.

امواج بتای مغزی همون حالت کارکرد مغز در بیداری کامل هست. وقتی که الان شما بیدار هستی و می دونی که الان داری این پست رو می خونی و یا می دونی که پس از اینکه سایت ذهنم دات کام رو مطالعه کردی می خوای چیکار کنی یعنی موج ذهن شما روی امواج بتا تنظیم شده است.

در این حالت بیداری کامل فرکانس امواج مغزی شما از ۱۴ تا ۲۱ سیکل در ثانیه متغیر هست. البته اگه شما الان تو سایت چرخ بزنی و یه مطلبی ببینی و خوشت بیاد و غرق در مطالعه بشی، مغزت هم دنده عوض میکنه و وارد موج دیگه ای میشه! … اونوقت حواست از محیط اطراف دور میشه و ششدانگ به مطلب توجه می کنی.

فرکانس بتا همون فرکانسی هست که وقتی از منزل خارج میشی و تا شب با شما همراه هست. حالتیه که ناخودآگاه شما در دسترس شما نیست و داره کارهای خودش رو انجام میده و شما فقط با خودآگاه کار می کنین و تصمیم میگیرین.

در این فرکانس موج بتا هست که شما خستگی، عصبانیت، ناراحتی، نگرانی، استرس، شادی و هر چی در شبانه روز با شماست رو تجربه میکنی.

در حالت هایی مثل مطالعه فرکانس امواج بتا می تونه تا ۵۰ هم افزایش پیدا کنه. هر چه فعالیت فکری شما زیاد باشه این فرکانس بیشتر خواهد بود.

منتظر پست بعدی در مورد امواج بعدی مغزمون در بخش اسرار مغز سایت باشید.

دوستدار شما – علی جاودانی

4 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. ابوالفضل مرادیان عقداء گفتند که :

  سلام
  ان شاء الله حالتان خوب باشد.
  واقعا مطالب مفیدی بود.
  تحقیقات پیچیده علمی را به زبان ساده بیان کردید.
  یا علی (ع) مدد

  پاسخ
 2. هادی گفتند که :

  مطالب شما خیلی روان و به زبان ساده هستن دستتون درد نکنه

  پاسخ