استراتژی بازاریابی

استراتژی ۲۰ هزار تومنی!

روش جذب ثروت و موفقیت شغلی

پس از سه روز تعطیلی امروز با یک پست در زمینه تاثیر نگرش در کسب و کار در خدمتتون هستیم. اگه شما فقط ۲۰ هزار تومن داشته باشی و زمان محدودی برای افزایش اون داشته باشی، بهترین استراتژی کسب درآمد شما چه خواهد بود؟

اگر تنها ۵ دلار ( بیست هزار تومان ) بودجه شما باشه و زمان محدود برای افزایش بودجه و به حداکثر رساندن پول خود داشته باشید چکار  را آغاز خواهید کرد ؟

لطفا تنها با تفکر به فکر پاسخی برای این پرسش باشید …
لحظه ای فکر کنید سپس متن زیر را با دقت بخوانید

جواب سوال : شاید جواب بسیاری از افراد دستفروشی باشه .. شاید هر کسی با توجه به علاقه خود به سوال جواب بده و بسیاری بگویند هیچ کاری نمیتوان کرد …….

این آزمایش در یکی از دبستانهای آلمان انجام شد و دانش آموزان را به چند گروه تقسیم کردند و به هر گروه ۵ دلار دادند و گفتند دو هفته برای افزایش پول خود زمان دارید در پایان نتیجه و استراتژی شما مورد بررسی قرار میگیرد ….
بعد از اتمام دو هفته دانش آموزان با مبالغی در دست آمدند … گزارش ها به این صورت بود : گروهی ۵ دلار را به خرید دستمال و تمیز کردن ماشین ها اختصاص داد … گروهی اقدام به دستفروشی کرد …
گروهی به فروش گل اقدام کرد … هر یک از این گروه ها تنها ضریب کمی از پول خود را افزایش دادند … اما گروهی دیگر که برنده مسابقه شد این سیاست را در پیش گرفتند که  آنها با چند روز تحقیق دریافتند که یکی از رستوران های بزرگ و شلوغ شهر افراد پولدار دقایق زیادی را با اعضای خانواده در صف میایستند و از این بابت ناراحتند . از این رو آن دانش آموزان با دریافت  نوبت و گذراندن دقایقی و فروش نوبت خود به افراد انتهای صف مبالغی را از خانواده ها دریافت نموندند و خانواده ها با رضایت کامل نوبت آنها را خریداری می نمودند جالب اینجاست که خانواده ها تمایل بیشتری به  خرید نوبت از دختر ها بودند و مبالغ بالاتری را به آنها میدادند بنا بر این پسر ها تصمیم گرفتند نوبت خود را به دختر های هم گروهی بدهند تا دختر ها بعد از فروش نوبت خود نوبت پسر ها را نیز بفروشند . بدین صورت آنها توانستند با کمترین زحمت بودجه خود را دست نخورده ده ها برابر کنند

از این  استراتژی درمیابیم گاهی برای خلق موقعیت و شروع به کار نیاز است دارایی های خود را نادیده گرفت و محدودیت های ذهنی را کنار زد تا دنیایی از ایده و خلاقیت پیش روی ما قرار گیرد … بدون شک ۵ دلار یا ۲۰ هزار تومن محدودیتی بود که در ذهن همه رقم خورد و تنها به فکر کارهایی با خرج ۲۰ هزار تومان میافتیم و تنها میتوانیم ضریبی از آن را افزایش دهیم در حالی که با کنار گذاشتن آن دریچه فکرمان به بی نهایت ایده باز می شود.

7 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. جهان گفتند که :

  با سلام
  ممنون از مطالب شما
  مطلبی که شما نوشتید کپی ناقصی از کتاب تینا سیلیک به نام ای کاش وقتی بسیت سالم بود می باشد. کاش خودتان برای این ایده ۵ دلاری ایده های بیشتری را مثال می زدید.
  با ارزوی موفقیت شما.

  پاسخ دادن
 2. رامین نصیری گفتند که :

  هر کی بتونه گرهی از کار مردم باز کنه موفق میشه… باید بگردیم راه های حل مشکلات مردم رو پیدا کنیم همین :-)

  پاسخ دادن