اعتماد به نفس و روش های افزایش آن

آموزش موفقیت در زندگی

به علت اهمیت موضوع، امروز دوباره می خوام در مورد اعتماد به نفس یا همون عزت نفس و روش های افزایش اون باهاتون صحبت کنم.

بهترین تعریف اعتماد به نفس با اندازه ای که خودتو دوست داری رقم می خوره. من به این نتیجه رسیدم که هر چی خودتونو بیشتر دوست داشته باشین، نتیجه کارتون بهتر میشه. از اونور هم هر چی نتیجه کارتون بهتر بشه، بیشتر خودتون رو دوست میدارین. هر گاه در زمینه ای خوب عمل کنین، باز هم اعتماد به نفس شما بیشتر میشه. من اسم این حلقه رو “لوپ عزت نفس” گذاشتم. با دعوت کردن لوپ عزت نفس به زندگیتون خودتون رو بیشتر دوست میدارین و در همه زمینه های زندگیتون بهتر عمل می کنین.

من همیشه به کاربران سایت و افرادی که بهشون مشاوره میدم گفتم که قدرتمندترین کلماتی که برای کنترل کردن شخصیت خود و افزایش اعتماد به نفستان می تونین استفاده کنین ” خودم را دوست دارم ” هست. هر چی عبارات مثبت تاکیدی مثل ” من خودم رو دوست دارم ” رو بیشتر تکرار کنین و به گفته خودتون ایمان داشته باشین، شادمان تر میشین و اطمینان خاطر بیشتری به دست میارین و بهتر عمل می کنین.

بسیاری از روانشناسان امروزه معتقدن که میزان اعتماد به نفس مهمترین بخش شخصیت شماست که تا حدود زیاد موفقیت، شکست، خوشبختی و بدبختی شما رو در هر یک از زمینه های زندگی مشخص می کنه. در واقع عزت نفس شما به قدری مهم هست که تمام زندگی تون رو بر اساس اون شکل میدین. تقریباً هر کاری که می کنین در ذهن ناخودآگاهتون باعث افزایش اعتماد به نفس یا کاهش اون میشه.

عزت نفس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار میگیره. یکی از مهمترین این عوامل فاصله بین تصویر ذهنی ( آن طور که خود رو در لحظه میبینین ) و تصویر ایده آل شماست ( اینکه دوست دارین در آینده چگونه انسانی باشین ).

هرگاه احساس کردین که عملکرد و رفتار شما با بهترین کسی که می تونید داشته باشید سازگاری داره، اعتماد به نفستون بالا میره، احساس شادمانی بیشتری می کنی و بیشتر به وجد و هیجان میایین. از انرژی و اشتیاق بیشتری برخوردار می گردین و مثبت تر و معاشرتی تر می شوین.

یکی از مهمترین عادت هایی که می تونین در خودتون ایجاد کنین، عادت صحبت کردن مثبت با خویشتن در اغلب مواقع هست. و مهمترین کلماتی که می تونین به خودتون تحویل بدین ” خودم رو دوست دارم ” هست. نمی تونی این عبارت رو به خودت بزنی و بهش ایمان داشته باشی و به احساس خوب نرسی.

هر بار که بگی “خودم رو دوست دارم” عزت نفست بیشتر میشه و وقتی عزت نفس شما بیشتر بشه، احساس مثبت بودن و خوش بینی بیشتری می کنین. مشتاق میشی که برای خودت اهداف بزرگتر و مهم تری در نظر بگیری.

هر چه خودتو بیشتر دوست داشته باشی کمتر میترسی و شجاعت و اطمینان خاطر بیشتری پیدا می کنی و نتایج قانون جذب شما رو شگفت زده تر می کنه .

.

همین الان ده بار با خودت تکرار کن : ” من خودم رو دوست دارم “.

دوستدار شما – علی جاودانی

10 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. ذکیه گفتند که :

  سلام
  تشکر بابت سایت و مطالب عالی تون.
  تایم مشاوره تون تو تلگرام هم فوق العاده هست
  خداقون

  پاسخ دادن
 2. شیما آذری گفتند که :

  استاد جاودانی مطالب شماداره تو زندگی من معجزه می کنه …. معجزهههههههه

  پاسخ دادن
 3. حسن آزاده گفتند که :

  جناب آقای جاودانی من در یک دور باطل در زندگیم گیر کردم و نمیتونم بشکنمش میشه کمکم کنین؟ نمیدونم چجوری ازتون سوال بپرسم باید ایمیل بزنم یا توی وبلاگتون جایی برای مطرح کردن سوال ها هستن.
  از شما بخاطر ایمیل های ارزشمندتون سپاسگذارم

  پاسخ دادن
  • مدیر سایت گفتند که :

   حسن عزیز سلام

   شما می تونی از لینک تماس با ما در بالای سایت استفاده کنی.

   با سپاس

   پاسخ دادن
 4. حامد ایرانی گفتند که :

  من خودم رو خیلی زیاددوست دارم و کسی نمی تونه مانع من در رسیدن به هدف هایم بشود

  پاسخ دادن
 5. فرزین گفتند که :

  فقط یک فرمول توی بحث اعتماد نفس مطرح ومهمه اونم اینه که
  ((( اول باید عاشق خودت باشی وبرای خودت ارزش قائل باشی بعد دیگران چون دیگران همان احساسی که توبه خودت داری رانسبت به تودارند )))
  یعنی اگر برای خودت ارزش قائل نباشی دیگران هم برای تو هیچ ارزشی قائل نیستند :shock:
  هر رفتاری که از دیگران میبینیدودلخور میشوید مقصر اونها نیستند بلکه خودتون هستید.ازاونها دلخور نشید دوستان بلکه دلیل رفتار اونهارو توی وجودودرون خودتون پیدا کنید
  ومن باتمام وجودم این فرمول رودرک واحساس وتجربه کردم
  شادوارزشمند باشید

  پاسخ دادن