تبریک عید

تبریک سال نو و یک پیام از علی جاودانی

تبریک سال ۱۳۹۵ و حرکت به سمت موفقیت

دوست خوبم سلام، علی جاودانی هستم و در لحظه تحویل سال نو با یک پیام مهم اومدم در خونتون! اول از همه از همراهی خوب شما کاربر دوست داشتنی سایت ذهنم دات کام در سال ۱۳۹۴ سپاسگذاری می کنم و تصمیم دارم در سال ۱۳۹۵ با مطالب و محصولات جدید بتونم بیش از پیش عامل انگیزه و همراه موفقیت هموطنانم باشم.

می دونم که وقت دید و بازدید هست و باید هر چه زودتر شیک و پیک کنی و بری عید دیدنی پیش بزرگترها و اقوام و دوستان … پس به این پیام مهم دقت کن و سعی کن در طول سال ۱۳۹۵ همیشه این مطلب یادت باشه:

? دوست خوبم زمینه‌ای که شما بر روی آن تمرکز می‌کنی تعیین می‌کنه که در زندگی چه موردی برای شما پیدا بشه. روی فرصت‌ها تمرکز کن، همانی پیدا خواهد شد که در زندگی پیدا می‌کنی. بر روی موانع تمرکز کن تا همان‌ها را در زندگی بیابی.

? این به این معنی نیست که به مسائل اهمیت ندهی، البته هم‌اکنون هم با مسائلی مواجه هستی، که به آن توجه کنی و حلش کنی، ولی چشمان خود را به هدفی که داری دوخته و حرکت خود را به سمت آن حفظ کن. هر وقت هم موانعی به وجود اومد با ‌آن‌ها برخورد کرده و سپس به سرعت بر روی هدف خود متمرکز شو.

✅ در نتیجه شما فکر، وقت و انرژی خود را صرف هدفی که داری میکنی.

♨️ هر روز از خودت بپرس: آیا اهدافم را می‌نویسیم؟ و در مسیر آن حرکت می‌کنم؟

علم مهم هست یا عمل؟

مورد دوم که می خوام همیشه یادت باشه: این نیست که شما همه کتاب‌ها را بخونی و همه سمینار‌ها را بری. هر کتابی که خوندی یا در هر سمیناری که شرکت کردی، اول ببین کار می‌کنه یا نمی‌کنه.

ولی وقتی میگی یک کتابی آمده، از کتاب قبلی بالا‌تر، یا سمیناری برگزار میشه که از سمینار قبلی بهتر است، من می‌گویم خب بهتر باشد. شما کدامش را اجرا می‌کنی؟

یک فرمول به شما می‌گویم. بر اساس این فرمول عمل کنید:

من تجربه کرده‌ام و برای من کار کرده. امیدوارم برای شما هم کار کند. ۲۰ درصد بیاموز و ۸۰ درصد اقدام کن. یعنی ۱ به ۴. اگر یک چیز را در این دنیای بزرگ می‌دانی، و‌‌ همان یک چیز را خوب اجرا کنی، موفقی و همین هم کافی است. اما ۱۰۰ چیز می‌دانی ولی وقت نمی‌کنی یکی از آن‌ها را هم اجرا کنی پس نمی تونی موفق باشی.

ایمیل های محبت آمیز شما

من همیشه از مطالعه ایمیل های موفقیت کاربران دوست داشتنی سایتم لذت می برم. چند روز پیش یکی از کاربران سایت این نظر رو برام فرستاده بود:

“شما الهام بخش من شدید تا بیشتر روی دانش خودم وقت بگذارم. برای سال جدید هدف گذاری کردم که ۳۰ کتاب بخوانم”

البته من از اینکه به شخصی کمک کرده ام و الهام بخش حرکت به سمت موفقیتش شدم خوشحالم و مشخصه که اونا هم با هدف انتخابی شون حال می کنن … ولی چیزی در مورد این ایمیل بود که باهاش موافق نبودم… فوری جواب دادم:

“به نظرم اگه یک کتاب یا پکیج عالی رو ۳۰ بار بخونی بهتره”

ببینین دوستان خوبم، خوندن ۳۰ کتاب یعنی شما مطالعه زیادی داری که خیلی از تلویزیون دیدن و کارهایی از این دست بهتره، ولی آیا معنی اش اینه که به اونا عمل می کنی؟

حدس من اینه که جواب تون منفی هست. اگه دنبال ارتقای خودتون هستین، که همه مون هستیم، فقط خوندن تعداد زیادی کتاب در مورد پیشرفت کافی نیست. برای پیشرفت و ارتقای واقعی باید زمان، مقاومت و تمرین خود آگاه رو بگذاری روی کمی فعالیت و تلاش.

این راز رو در لحظه تحویل سال نو از من یادگاری داشته باشید:

شما فقط با یاد گرفتن موفق نمیشی. باید مطالعه کنی، بعد، عمل کنی. باید مفید و خلاصه یاد بگیریم و بیشتر عمل کنیم … مسئله، چیزهایی نیست که یاد می گیری یا میدونی، مساله و راز مهم اینه که با چیزهایی که یاد گرفتی و میدونی، چیکار می کنی؟

همین جا با قدرت ازت می خوام که در سال ۱۳۹۵ علاوه بر جای دادن مطالعه و یادگیری در برنامه زندگی خودت، شروع به اقدام بر اساس دانسته هات بکنی و اقدامات عملی انجام بدی …

منتظر پیام های موفقیت شما کاربر دوست داشتنی ذهنم دات کام در سال ۱۳۹۵ هستم :)

دوستدار شما – علی جاودانی

8 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. پژمان راشدی از تبریز گفتند که :

  بسیار بسیار عالی و زیبا

  دستتون درد نکنه به خاطر مطالب و ایمیل های زیباتون

  پاسخ
 2. محب اهری گفتند که :

  استاد شما عالی هستین عااااااااااااالی

  بهترین اتفاق سال ۹۴ من آشنایی با نظریات و مطالب شما بود

  پاسخ
 3. سیمین گفتند که :

  سلام … پیامتون برای من بسیار مفید و اثر گذار بود سپاس گذارم بابت مطالب عالی شما

  پاسخ
 4. psychology گفتند که :

  سلام بر عزیزان
  سال پر برکتی داشته باشین همراه با شادی و موفقیت انشالله

  پاسخ
 5. max.st2131 گفتند که :

  به فکر آمدن روزهای خوب نباشید … آنها نخواهند آمد
  به فکر ساختن باشید … روزهای خوب را باید ساخت

  من با تهیه بسته آموزشی این سایت امسالم رو مطمئنم که عالی خواهم ساخت

  تشکر از استاد

  پاسخ
 6. مصطفی گفتند که :

  به اندازه تمام شکوفه های بهاری برایتان آرزو های خوب دارم … سال نو مبارک

  پاسخ
 7. zahra_abed گفتند که :

  سلام و با آرزوی بهترین موفقیت ها برای شما استاد گرانفدر

  زهرا عابدینی

  پاسخ
 8. M.Reza گفتند که :

  سلام، من هم سال نو رو به شما و همه دوستان و اعضای سایت تون تبریک می گم. امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و ثروت داشته باشید.
  مدیر وبسایت هدف سبز-ایده هایی برای زندگی بهتر

  پاسخ