چرا می ترسیم

چرا می ترسم؟ چرا نمی توانم؟

روش رسیدن به موفقیت با عبور از ترس ها

در پست قبلی ( دو ویژگی طبیعی هر انسان ) در مورد اینکه موقع تولد ابداً نمی ترسیم و حالت خود به خودی داریم صحبت کردیم. امروز می خوام در مورد اینکه چرا می ترسیم و چرا حس نمی توانم داریم صحبت کنم.

این احساس ” نمی توانم ” سبب ساز ترس و ناکامی میشه و باید ریشه این احساس رو بدونیم و با آگاهی نسبت به علت اون، بر این مانع ذهنی غلبه کنیم.

اگه در کودکی شما رو بیش از اندازه محدود کنن و بترسونن، از امتحان کردن چیزهای جدید هراسان میشی. این ترس به دوران بعدی کودکی، نوجوانی، بلوغ و بزرگسالی شما انتقال پیدا می کنه. بنابراین هر گاه می خواهی دست به کار جدیدی بزنی که با خطر و نامطمئنی رو به روست، اولین واکنش شما “نمی توانم” خواهد بود!

به محض آنکه “نمی توانم” رو به خودت تحویل میدی، سعی می کنی با استناد به دلایل مختلف ثابت کنی که چرا نمی تونی. به تمام خطرات و نامطمئنی هایی که ممکنه بر سر راهت قرار بگیره فکر می کنی.

ناپلئون هیل زمانی از یکی از کسانی که در جلسه سخنرانی او شرکت کرده بودن پرسید : به طور متوسط اشخاص برای دسترسی به هدف خود چند بار تلاش می کنن که اگه موفق نشوند، دست از آن می کشند؟

شخص مورد نظر پس از چند حدس و گمان جواب داد : “ کمتر از یک بار “.

نکته اینجاست که اغلب مردم قبل از اینکه اصولاً چیزی را امتحان یا آزمایش کنند ازش دست می کشند. بدون حتی یکبار امتحان کردن دست می کشند!

باا اینکه همه می خوان زندگی بهتری داشته باشن، درآمدشون زیاد بشه و بیشتر و بیشتر موفق بشن ولی بلافاصله با عبارت ” نمی توانم ” متوقف می شوند.

مهمترین عادتی که می تونی برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی در خودت شکل بدی، تکرار جمله تاکیدی مثبت ” من می توانم در هر چه اراده کنم موفق شوم ” است. مهمترین فعلی که می تونی به خودت تلقین کنی ” می توانم ” است.

پیشنهاد می کنم در خبرنامه صفحه اول سایت عضو بشی و با بهترین تکنیک های رسیدن به موفقیت من آشنا بشی.

دوستدار شما – علی جاودانی

5 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. وحیده گفتند که :

  سلام
  جا داره تشکری جانانه از شما داشته باشم که با این سایت زیبا به عموم مردم کمک می کنین و مطالبتون واقعاً مفید و موثر هستند.

  پاسخ
 2. آنیتا حسامی گفتند که :

  منم ترس های زیادی دارم و بعضاً ساعتها گریه می کنم بخاطر این ضعف ها

  انشااله بسته شما رو تهیه خواهم کرد و خواهم توانست بر ترس های خودم غلبه کنم

  پاسخ
 3. سهیلاآرام گفتند که :

  واقعاً از نوشته ها و ایمیلهای شما خیلی استفاده می کنم
  مخصوصا در تربیت دخترم
  مرسی

  پاسخ
 4. امیرخیزی گفتند که :

  چند روزه منتظر این مطلب تون که قولش روداده بودین بودم
  مرسی که به قولتون البته با تاخیر عمل کردین
  بسیار درست بود

  پاسخ