کنترل

قانون کنترل چیست ؟

روش رسیدن به موفقیت با قوانین موفقیت

دوستان می دونید که معتقدم زندگی و کائنات و هستی دارای قوانین تغییرناپذیری هست و هر کس بتونه این قوانین رو یاد بگیره و در زندگی اش استفاده کنه، موفقیت از آن اوست.

یکی از این قانون ها، قانون کنترل هست.

قانون کنترل میگه : “هر اندازه احساس کنی به زندگی خودت مسلط هستی و بهش کنترل داری، به همان اندازه احساس شادی و خوشبختی میکنی. به همان اندازه که احساس کنی به زندگی خودت کنترل نداری، احساس ناخشنودی و عدم خوشبختی می کنی.”

روانشناسی مدرن این رو “نظریه کانون کنترل” نام داده است. روانشناسان میان کانون کنترل درونی و کانون بیرونی کنترل تفاوت قائل میشن. کانون کنترل شمادر جایی قرار داره که احساس میکنی در هر زمینه ای از زندگی ات کنترلی وجود داره. این محل شادی، خشنودی و ناخشنودی رو بیش از هر عامل دیگه ای مشخص میسازه.

برای مثال، اگه احساس میکنی که شما نیروی اصلی خلاق در زندگی خودت هستی، اینکه تصمیم هاتو خودت میگیری و اینکه هر اتفاقی برای شما می افته ناشی از خودت و رفتارهای خودت هست، کانون کنترل شما در درون شما قرار داره.

اینجوری احساس قدرت میکنی، احساس اطمینان و شادی میکنی. با وضوح و روشنی بیشتری می اندیشی و در مقایسه با اشخاص متوسط در سطح بالاتری عمل میکنی.

از سوی دیگه، اگه احساس میکنی زندگی شما از ناحیه عوامل دیگه ای کنترل میشه، اگه احساس میکنی دیگران کنترل زندگی شما رو در دست دارن ( شغل ات، رئیس، تجربیات دوران کودکی، گذشته شما، صورتحساب ها، خانواده، سلامتی یا هر چیز دیگه ای )، کانون کنترل در بیرون از شما قرار داره.

اینگونه احساس قربانی بودن می کنی … احساس میکنی اسیر تقدیر و سرنوشت هستی … به زودی به مرحله ای میرسی که احساس یاس و درماندگی میکنی … احساس میکنی نمی تونی خودتو تغییر بدی یا اونو بهبود ببخشی. به زودی به این عادت میکنی که دیگران رو سرزنش کنی و اونا رو مسئول مشکلات و مسائل خودت بدونی.

این طرز اندیشیدن ناچاراً به خشم، ناراحتی، شکست و ناکامی منتهی میشه.

اگه دوست داری تکنیک ها و روش ها و قوانین رسیدن به اهداف و رویاهاتو یاد بگیری و خیلی سریع از بیش از ۹۰% افراد جامعه پیشی بگیری، بهت پیشنهاد می کنم دوره ویژه من با نام راز موفقیت نامحدود با تغییرات درونی رو ببینی.

10 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

 1. بهلول صدیق گفتند که :

  سلام مطالب شما دیدگاه های منو عوض کردن و الان می دونم که باید مسئولیت پذیر باشم و به همه ارزش قایل بشم و قدردان نعمت های خدا باشم.

  پاسخ دادن
 2. دبیری گفتند که :

  باسلام و احترام جناب آقای جاودانی، ممنون از مطالب مفیدتان، البته قبلا مطالعه ای در این زمینه داشتم و خواندن مطالب شما مروری کلی بر دانش قبلی شد. با تشکر از هزینه زمان و علاقه مندی و تعهد شما برای پیشرفت افراد :-)

  پاسخ دادن
 3. علی یعقوبی گفتند که :

  واقعا سایت بی نظیری دارید.قانون های زندگی یک حقیقت غیر قابل انکار هستن

  پاسخ دادن
 4. اکبر گفتند که :

  به نظرم یه جوری با قانون ۹۰ به ۱۰ در ارتباط باشه. واقعاً سایت خوبی دارید. ممنون ۸-)

  پاسخ دادن
 5. معین گفتند که :

  سلام آقای جاودانی
  بی نهایت از شما و سایت و ایمیل ها و مطالبتون ممنونم من توی سایتهای زیادی جستجو کردم ولی شما یه چیزی دیگه ای هستید همیشه سبز باشید و سربلند :-)

  پاسخ دادن
 6. جمشید گفتند که :

  با سلام از اینکه در این سایت عضو هستم هم خوشحالم و هم راضی برای شما و مجموعه همکارانتان آرزوی سلامتی و بهروزی دارم

  پاسخ دادن
 7. حامد بهروزی گفتند که :

  خیلی قانون خوبی بود و به نظرم بخشی از قانون ۹۰ به ۱۰ هست که اشاره داشتین
  خدا رو شکر می کنم که با سایت شما آشنا شدم و منتظر محصول شما هستم که حاضر بشه ۸-)

  تشکر

  پاسخ دادن