Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

ناباروری و از دست دادن امید  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۱۳/۱۲/۱۳۹۷ ۱۰:۰۱ ب.ظ  

سلام .خانم 23ساله ای هستم که دوسال ازدواج کردم وتقریبأازتیرماه اقدام به بارداری کردم،اماجواب نگرفتم پریودمرتب دارم قبل اقدام چک آپ کامل وسونوانجام دادم ودکترگفتندوضعیت خوبه بروباردارشدی بیا،روزهای تخمک گذاری روباربات وباکیت مشخص کردم وقبل وبعدش اقدام کردم،یک روزدرمیان،فولیک اسیدوازابتدامصرف کردم بنظرخودم همچی رورعایت کردم وتوخانواده اکثربارداریاناخاسته وباماه اول بوده،بخاطرهمین روحیم ضعیف شده،میشه شروع کنم داروهای کمک باروری ویاناباروری رو؟واقعأناامیدشدم

نقل‌قول
(@safora69)
کاربر 5 ستاره
۱۴/۱۲/۱۳۹۷ ۸:۲۲ ق.ظ  

🔴🔴#ناباروری

🔰 تعریف:
عدم باروری پس از یکسال رابطه جنسی بدون استفاده از روش های پیشگیری

⏰ در زوج های جوانی که بیماری خاصی ندارند تا یکسال می توان بهشون فرصت داد، ولی برای زوج هایی که بیماری شناخته شده تاثیرگزار روی بارداری دارند یا سن مادر بالاست (اواسط دهه سوم به بعد) بهتر از بعد ۶ ماه، ارزیابی را شروع کنیم.

🙇‍♀🙇‍♂
🔴 ارزیابی ها:

🔹بررسی اولیه

🔺شرح حال دارویی:
داروهای کاهنده اسپرم:
سولفاسالازین، کتوکونازول، سیکلوفسفاماید، کلرامبوسیل، آنتی آندروژن ها (فلوتامید)، سایمتیدین، سیپرو تون استات، اسپیرونولاکتون و استروئید آنابولیک

🗯به اثرات زیانبار موارد زیر روی باروری هم دقت کنید:
1⃣ سیگار
2⃣ تماس با سرب
3⃣ ورزش بیش از حد و بی اشتهایی عصبی

✴️ بررسی آزمایشگاهی :
قدم اول آنالیز مایع منی است، که روش اصلی ارزیابی ناباروری در یک مرد است.

⭕️نکات قابل توجه:
جمع آوری نمونه به طور کامل و به دور از استرس باشد.
نمونه در معرض حرارت نباشد.
با مواد نرم کننده و صابون آلوده نشده باشد.
در ۳ ماه اخیر، به بیماری شدید موثر روی تولید اسپرم مبتلا نشده باشد.

⚠️آنالیز مایع منی را تکرار می کنیم تا تشخیص قطعی شود.

فاصله ایده آل بین دو نمونه ۹۰ تا ۱۰۸ روز است ولی یک ماه هم قابل قبول است.

#ورود_مامای_من 👇

https://telegram.me/joinchat/CWKh0EFNLDfhxIZ2bQMiGA

پاسخنقل‌قول
(@safora69)
کاربر 5 ستاره
۱۴/۱۲/۱۳۹۷ ۸:۳۷ ق.ظ  

دربعضی مواقع هم مشکل میتونه ازطرف مقابل یعنی همسرتون باشه ودوم اینکه تمرکزبیش ازحدروی همین قضییه هم میتونه نتیجه عکس بده

پاسخنقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۱۴/۱۲/۱۳۹۷ ۶:۴۶ ب.ظ  

سلام ... دوست خوبم چند تا سوال میپرسم جواب سوالات شما هم با پاسخ و رفع این آیتم هاست :

1- آیا همسرتون آزمایش اسپرم دادن؟ در خیلی از مواقع مشکل از آقایون هست

2- آیا رابطه های جنسی تون صرفا به خاطر بچه دار شدن هست؟ یا لذت هم میبرین و تنوع و خلاقیت و شیطونی هم دارین؟

3- آیا کل زندگی تون رو تحت تاثیر بچه دار شدن گذاشتین؟ وقت نفس کشیدن به ذهن تون میدین که به چیزای دیگه هم فکر کنه؟

4- نمیدونین طبق قانون جذب، نباید به ناخواسته ها فکر کرد؟ پس واسه چی همه فکر و ذکرتون نازایی و بچه دار نشدن و دعا به خاطر رفع مشکل ناباروری و نازایی تون و دارو و درمان و اسید فولیک و ربات و تقویم و اینا هست؟

پیشنهاد من اینه که علاوه بر اصلاح و انجام موارد بالا، یک دور اصلاح تغذیه هم تحت نظر پزشک متخصص طب سنتی داشته باشین و این اصلاح تغذیه و سکس هاتون، دیگه به خاطر بچه دار شدن نباشه و طبق ویدیوی آخر که در کانال گذاشتم، از بخش 80 درصدی هم بهره مند بشین.

اینجا باید از قانون رهایی استفاده کنین ... از زندگی تون و این روزها لذت ببرین و به فکر شیطونی و ورزش و کار و رشد شخصیتی و سلامتی تون باشین ...

قانون رهایی همون قانونی هست که تو فیلم "خداحافظ بچه" دیدین و خیلی خیلی از این مدل اتفاقات رو همه مون دیدیم ... زوجی که علیرغم سلامت جسمانی شون و فقط به خاطر باورها و ذهنیات و روحیه شون، سالها بچه دار نمیشدن ولی با آوردن یک بچه از بهزیستی که دیگه خیالشون تخت میشه که یه بچه دارن، یهو چند قلو به دنیا میارن ...

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@kiana)
کاربر 5 ستاره
۱۵/۱۲/۱۳۹۷ ۸:۳۶ ب.ظ  

سلام

با توجه به سن شما، تا یک سال فرصت دارین و نیازی به پیگیری نیست. بعد از یک سال همسرتون هم تحت معاینه قرار بگیرند

عزیزم هم سن خودتون کمه و هم عمر زندگی مشترکتون، پس اصلا جای نگرانی نیست، حالا اگه همه به قول شما ماه اول باردار شدن ربطی به شما نداره، بدن ها با هم متفاوته. در مورد خود من و خواهرم هم همینطور بوده، یکی در ماه اول، یکی بعد از یکی دو سال....

بعد از همه این حرفها هم دیگه ما تقریبا تو ۹۹ درصد موارد نازایی نداریم، علم پزشکی پیشرفت کرده و راه حل زیاده

من قطع به یقین میگم مساله شما استرسه، آنقدر که منتظر بارداری بودین و زوم کردین رو این هدف که دچار استرس شدین، یه مدت کلا بی خیالش شین، مطمئن باشین آنچه که باید اتفاق میفته

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۸/۰۱/۱۳۹۸ ۹:۴۳ ق.ظ  
🍁نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. خیلی وقت‌ها یک چیزهایی ناراحتتان می‌کند ،عصبانی بودن کورتان می‌کند و نمی‌گذارد چیزهایی که واقعاً در زندگی مهم هستند را ببینید. بچه دار شدن بسیار شیرین و گرمابخش زندگیست ولی تمام هدف زندگی کردن نیست.
🍁وقتی از خودتان مراقبت نمی‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
خوب غذا خوردن، سالم غذا خوردن و ورزش کردن سلامتی شما را تضمین می کند.
🍂وقتی اندیشه و فکرتان را تغییر دهین و عالی فکر کنین و در جهت هر ثانیه بهتر شدن زندگیتون گام بردارین رشد میکنین برای بدست آوردن هر چیزی باید اول آن را مجسم کنی که دقیقا آن را داری و سپس اقدامات لازم در جهت رویارویی با آن را انجام دهی در واقع شما هدفت را انتخاب میکنی و تا جایی که مربوط به خودت هست حرکت میکنی و بقیه اش را به خدا و قوانینش می سپاری با اعتماد بر خدا و ایمان واقعی هر ناممکنی ، ممکن می‌شود فقط کافیه باور داشته باشین .

پاسخنقل‌قول