Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

سردی جنسی  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۲۶/۰۱/۱۳۹۸ ۴:۳۸ ق.ظ  

من خانم هستم و اوایل ازدواجم نیاز جنسی خیلی زیادی داشتم به طوری که سر این موضوع با همسر چندین و چند بار قهر کردم.

اون رابطه مقعدی دوست داشت. تا اینکه عفونت واژن گرفتم و رابطه تا حدودی کم شد و وازنم خشک شد. بعد درمان عفونت یه هفته ای خوب بودم .ولی الان حدود هشت ماهی هست موقعی که نزدیک همسرم میرم هیچ احساس جنسی ای ندارم .ولی تنها بودنی خیلی بهم فشار میاره. همسرم چیزی برام کم نمیذاره ولی نمیدونم چرا احساساتم بهش نابود شده

خواهش میکنم کمکم کنید.

نقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۲۷/۰۱/۱۳۹۸ ۸:۱۳ ق.ظ  

سلام ... دوست خوبم رابطه جنسی و میل جنسی، یک عامل روحی روانی هست و این باور که من گرم مزاج هستم یا سرد مزاج هستم یا شوهرم فلانه، از نظر من خیلی قابل قبول نیست.

در یک فرد، مسایل جسمی و مزاج و تغذیه ای حدود 20% میل جنسی رو تشکیل میدن و مسایل روحی روانی، حدود 80% رو تشکیل میدن.

افراد زیادی بودن که به شدت میل به رابطه جنسی داشتن ولی با رفتار اشتباه و عدم همراهی و بد اخلاقی و نداشتن درک متقابل توسط همسرشون، دچار سردی جنسی شدن و یا بالعکس.

درمورد این مشکل که متاسفانه به وفور در زوجین ایرانی دیده میشه، دو تا راه دارین :

1- آموزش ببینین و مشاوره بشین و اشکال کار تون رو به صورت ریشه ای پیدا و اصلاح کنین و بهتون قول میدم که فقط با آموزش دیدن شما، همسرتون هم تغییر می کنه

2- سالهای سال بسوزین و از درون نابود بشین و دچار میگرن و افسردگی و پرخاشگری و گوشه گیری و طلاق عاطفی بشین و خودتون رو سرکوب کنین

بهترین تصمیم برای شما اینه که برگردی و زندگی 6 ماه گذشته تون رو مرور کنی و اشتباهات و دلخوری هایی که شما یا همسرتون مقصر بودین رو در یک کاغذ بنویسین و حل کنین.

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۸/۰۱/۱۳۹۸ ۲:۴۸ ب.ظ  

در واقع انسانربودن و انسان ماندن، بهرخودی خود ، نیازمند درجه ای از عشق ورزی و عشق بازی است و کسی که این قابلیت را ندارد، باید به درونشرمراجعه کند و ریشه و اصل مشکلش را پیدا کرده و رفع نماید.

یک زن بدون اینکه لذت جنسی ببرد ، می تواند باردار شود .

ولی مرد حتما باید به اندازه کافی تحریک شود تا به ارگاسم و رضایت جنسی برسد. همسر شما اگر به رضایت جنسی برسند هرگز از زندگی  با شماخسته نمیشوند و شما را رها نمیکنند.

هر عمل جنسی در واقع تجربه ای معنا دار باید باشد و در ازای آن به یک ارامش فکری و روحی و تعادل روانی برسین .

در شرایط مختلف احساسات و نیازها و رفتار آدمی تغییر می‌کند همیشه پر انرژی نیست وقتی انرژیتون کم شده ، با خودتون عبارت مثبت تکرار کنید و از افکار منفی دوری کرده و به شادی زندگیتون فکر کنین.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۳/۰۴/۱۳۹۸ ۱:۵۸ ب.ظ  

یک زن ۴ نقش اصلی یا ۴ بعد شخصیتی دارد که هر زنی آن را با خود به دنیا می آورد.
"کهن الگو” می نامد.

چهار الگوی کهن زن 

1. معشوقه
2. مادر
3. آمازون
4. مادونا(بانو)

معشوقه
بخش جذاب و زیباگرای درون یک زن

میل به زیبایی و زیبا بودن،
توجه به جنبه های جنسی،
عاشقانه ها و....
همه از تجلیات این جنبه درونی هستند. کم بودن معشوقه در زن،
باعث کاهش جذابیت او در نظر مرد شده وحتی در بسیاری موارد باعث طلاق می شود.
افراط در معشوقه باعث می شود دختر دستاویزی برای تفریح پسر شود!

معشوقه برای زن،
شادی و شادابی به همراه می آورد. مهمترین شاخص درمان افسردگی زنان، این نیروی درونی شان است.
معشوقه جنبه ای از زن است که مردان همواره آنرا ستایش و تحسین کرده اند.

مادر
حامی و سرپرست است
زنی است که با وابستگی‌اش به دیگران کامیاب می‌شود،
او نه تنها فرزندانش را بزرگ می‌کند، بلکه سایرین و خویشاوندان،
دوستان مؤنث و همسر را هم می‌پرورد.
جزئی از نقش زنانه ی زن این است که مرد را می‌پرورد،
او را حمایت و تشوق می‌کند تا رشد یابد و خود را به واقعیت در آورد، به توانایی‌های عظیم خود پی ببرد. زمانی‌که جنبه ی مادری به حد افراط برسد مرد را خفیف و خوار کرده و مادام العمر او را پسر بچه وحشت‌‌زده و فاقد اعتماد به نفس نگه می‌دارد.
نگران بودن ،
بخشیدنِ افراطی و مادری کردن بیش از حد، مرد را کلافه می کند.

آمازون
ویژگی های مردانه درون یک زن

زن آمازون دارای تمرکز حواس بالا و فزون خواه است،
ابراز وجود می‌کند، هدف‌دار و متکی به نفس و خودکفا است،
ارتباط او با مردان زندگی‌اش در قالب همکار، رفیق و رقیب است.

زن امروزی شدیداً به سوی جنبه آمازون شخصیتش متمایل شده است،
او به سوی قدرت و در ضدیت با عشق جهت‌گیری کرده است.
مادری را به تعویق می‌اندازد،
با مادونا که از مد افتاده،
در تماس نیست و از معشوقه فقط به قصد کامجویی جنسی استفاده می‌کند.

زن مردانه،
مردها را می ترساند.
استقلال و برخورد ستیزه‌جویانهء زنان، در مردان احساس عجز و ناتوانی به وجود می‌آورد.
اشتیاق مرد به ادامهء رابطه، وقتی صادقانه و خالصانه احساس نکند که زن به او نیازمند است،
رو به زوال می‌گذارد.

زنی که فقط مردانگی خود را زندگی کند، کم کم از هویت اصلی خود فاصله می گیرد.
رفتارهای زنانه از یکسو سبب تقویت حس آسیب‌پذیرى،
پذیرندگی
و جذابیت زنان می‌گردد
و از سوی دیگر میل به سطوح بالایی از سرسپردگی و حمایت را در مردان بر می‌انگیزد.

در مقابل،
زنی که آمازون نداشته باشد به شخصیتی وابسته (به مرد) و بی اراده تبدیل می شود.
تحقیر می کند؛ سلطه جوست.

مادونا
متانت، دید عمیق، خلاقیت، معنویت، قدرت تحلیل

سرشتی الهام بخش است و معیارها و ارزش‌ها و ایده‌ها را منتقل می‌کند. بازتابنده و تجسم محسّنات کامل زنانه از لحاظ بردبارى
وقار و
وفای به عهد است.
این نوع زن در پی کسب عظمت برای خود نیست،
او ترجیحاً مرد را در زندگی به سوی عظمت می‌کشاند و بی هیچ قید و شرطی از تلاش وی در جستجوی کسب خرسندی و موفقیت حمایت می‌کند.

مهم‌ترین بخش غالب مادونای زن،
وفای به عهد اوست.
او مرد را در ثروت یا تنگدستى، در خوشی یا ناخوشی می‌پذیرد.

* کم بودن مدونا باعث رفتارهای بچگانه می شود.
تصمیمات عجولانه و بچگانه که در امتداد تفکرات بچگانه قرار دارد.
زود احساساتی شدن، بی صبری، کوته فکری و...
افراط در مادونا، از معشوقه می کاهد و رابطهء زناشویی را دچار مشکل می کند.
*مدونای افراطی در اصطلاح خودمونی یعنی خیلی بچه مثبت!
به شدت خانوم و متین و متعهد.

به نظرم مادر و مدونا خیلی جاها همپوشانی دارند و نمی شود تفکیکشان کرد.

مثال مدونا: مهتاب در دلنوازان، ملانی همیلتون (زن اشلی) در «بر باد رفته»، کلوئی در «مچ پوینت»

زن باید نهایتاً در طول دوره حیاتش تمام چهار جنبه روان خود را تجربه کند و در هم بیامیزد.
باید به درون خویشتن خود بنگرد و آن جوانبی از شخصیتش را که هنوز نیازمند رشد است،
کشف کند و بین اینها تعادل برقرار سازد. زیرا افراط در یکی،
تفریط در دیگری را به دنبال دارد.

بنابراین ۴ بعد شخصیتی زنان درست مثل 4 پایه یک تخت طلایی است که باید بین 4پایه تعادل برقرار باشد تا آسایش را به زندگی انسان به ارمغان آورد

حال بنگیریددرکدام دسته قراردارید؟!

🎭

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۴/۰۴/۱۳۹۸ ۱۲:۳۴ ب.ظ  

گاهی از قدرت کلمات استفاده کنین بهتره:

📌عشق را سی روزه به رابطه‌تان برگردانید!

با این چالش سی روزه، عشق را به رابطه برگردانید...!

▪️وقتی بیدار می‌شوید از همسرتان بپرسید: «برای این که روز خوبی داشته باشی چه کاری از دست من بر می‌آید؟» ( نه اینجوری ضایع و مستقیم، بلکه با سیاست و غیر مستقیم )

▪️ بنشینید و در تقویم برای یک شب بیرون رفتن برنامه ریزی کنید.

▪️ یک روز را بدون انتقاد از همسرتان بگذرانید.

▪️ روزی که با هم در خانه هستید تمام ابزارهای الکترونیک اعم از موبایل، تلویزیون، کامپیوتر و... را خاموش کنید.

▪️ همسرتان را ماساژ دهید.

▪️برای او یک یادداشت کوتاه بنویسید

▪️وسط روز برای او یک پیام عاشقانه بفرستید.

▪️ یک وعده غذا را با همکاری هم درست کنید.

▪️ یک روز کامل تمرکزتان را روی محبت به همسرتان بگذارید.

▪️از همسرتان تعریفی بکنید که تا کنون به زبان نیاورده بودید.

و نیازی نیست که هر روز این کارها رو کامل انجام بدین ... هر چند روز یکبار یکی رو انجام بدین و کافیه که در کل یک ماه، هر کدوم رو یکی دو بار انجام بدین.

موفقیت شخصی و همسرداری 💪❤️ 👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD8R64UQH67TEFMNOQ

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۴/۰۴/۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ب.ظ  

این جملات هوش را از سر آقایان میبره:

🔵 جملات سحرآميز در روابط زناشویی:

👈🏻 دوسِت دارم
👈🏻 عشق پاك منی
👈🏻 بزرگترين شانس زندگی من آشنايی و ازدواج با توست
👈🏻 بهترين دوست در تمام دوران زندگی من تو هستی
👈🏻 در اين دنيا هيچ كسی برای من مثل تو نميشه
👈🏻 بدون تو به هيچ و با تو به همه چيز ميرسم
👈🏻 ميخوام هميشه با تو باشم
👈🏻 دنيای بدون تو رو حتی تصور هم نميتونم كنم
👈🏻 هميشه تو رو از خدا ميخواستم و به آرزوم رسيدم
👈🏻 رؤياها و آرزوهای من با وجود تو تحقق پيدا ميكنه
👈🏻 تو خيلی خيلی برای من عزيزی
👈🏻 تو باعث شدی که ما، توی زندگی خوشبخت بشيم
👈🏻 تو، زندگيمو دگرگون كردی
👈🏻 بسيار خوشحال ميشم وقتی ميبينم كه اينطور دلسوزانه تو زندگيمون تلاش ميكنی ، و ...

و باید یاد بگیرین که واقعا به این درک برسین و از ته دل اینا رو به همسرتون بگین ...

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۳۱/۰۴/۱۳۹۸ ۳:۱۸ ب.ظ  

☑️ هدیه دادن

😊کدورت از بین می رود، فقط با یک هدیه

✨قبل از پرداختن به هر نکته ای ابتدا باید بدانید روایت های زیادی در مورد هدیه دادن وجود دارد که یکی از این روایت ها به این موضوع اشاره می کند که دادن هدیه می تواند در از بین بردن اختلافات به خصوص در رابطه زناشویی تاثیر بسزایی داشته باشد.

✨هدیه دادن یکی از روش های از بین بردن کینه و کدورت است به همین دلیل اگر احساس می کنید با خرید یک هدیه می توانید به اختلافات پایان دهید بهتر است زمان را از دست ندهید و هرچه زودتر دست به کار شوید.

😊سردی رابطه با هدیه دادن گرم می شود

✨هدیه دادن علاوه بر اینکه در از بین بردن کدورت ها تاثیرگذار است، فایده های دیگری هم در رابطه زناشویی دارد که نمی توان آنها را انکار کرد.

✨هدیه دادن یک روش آسان اما تاثیرگذار برای نشان دادن عشق و علاقه به همسر است. اگر می خواهید به همسرتان نشان دهید که چه احساس مثبت و خوبی به او دارید با خرید یک هدیه می توانید این کار را انجام دهید.

✨ به علاوه یکی از مهم ترین اصول در رابطه زناشویی داشتن صمیمیت و نزدیک بودن زن و شوهر به یکدیگر است. هرچه این صمیمیت بین زوجین کمتر باشد رابطه سردتر و امکان بروز اختلافات بیشتر می شود و حتی ممکن است باعث طلاق عاطفی شود.

✨هدیه دادن که یکی از روش های ابراز احساسات است باعث افزایش این صمیمیت می شود و حتی افرادی که فکر می کنند رابطه شان رو به سردی است با این روش می توانند از بروز این خطر در زندگی شان جلوگیری کنند یا به اصطلاح عامیانه تر با این کار دل یکدیگر را به دست آورند.

✨گاهی هدیه دادن به پابرجایی یک رابطه می انجامد، رابطه ها را محکم تر می کند و به ارتباط ها رنگ و بوی دیگری می دهد. علاوه بر این گاهی هدیه دادن ما را از روزمرگی زندگی نجات می دهد و باعث می شود کسالتمان با برگزاری یک مراسم ساده یا دادن یک هدیه کوچک برطرف شود و جو شاد و صمیمی بازگردد.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۹/۰۵/۱۳۹۸ ۳:۱۰ ب.ظ  

به طور کلی علل شایع کاهش میل جنسی در زنان عبارت است از:

🔹💠علل جسمانی نظیر؛ دیابت، بیماریهای قلبی، ام اس، آسیب به اعصاب نخاعی، مشکلات هورمونی و کمبود ویتامینها و ریزمغذیها و...

🔹💠علل دارویی همچون آنتی هیستامینها، قرصهای جلوگیری از بارداری، ضدافسردگی ها، فیناستراید و...

🔹💠یائسگی و وضعیتهایی که بدن را در شرایط مشابه یائسگی قرار می دهد همچون استخراج تخمدانها و افت هورمونهای جنسی به دنبال آن.

🔹💠مصرف مواد همچون سیگار، الکل، مخدر و...

🔹💠سوء استفاده های جنسی و حوادث آسیب زا در گذشته فرد.

🔹💠اضطرابها، افسردگی، وسواس، و استرس حاد و مزمن

🔹💠مشکلات جنسی پارتنر نظیر انزال زودرس،اختلال نعوظ

🔹💠مشکلات ارتباطی زوج و تعارضات شدید و کمبود صمیمیت و یا روابط فرازناشویی یکی از زوجین (بسیار مهم و تاثیرگذار در خانمها)

🔹💠کمبود تحریکات جنسی
نبود حریم خصوصی زن و شوهر و زندگی در منزل مشترک با اقوام و یا حضور فرزندان در خانه

🔹💠تمایل و اصرار پارتنر به نوع غیرمعمولی از س کس همچون سکس مقعدی و یا کژکاریهای جنسی نظیر یادگارخواهی یا سادیسم و..

پاسخنقل‌قول