Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

زن و شوهر عصبی  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۱۹/۰۱/۱۳۹۸ ۸:۱۰ ق.ظ  

سلام من 20سالمه و6ماه ازدواج کردم باشوهرم خیلی اختلاف داریم وهردویمان خیلی عصبی هستیم ونمی تونیم رفتار هموتحمل کنیم ودونظر متفاوت داریم ومن الان سردرگمم که باید چیکار کنم من قبل ازدواج یک یک شراط هایی داشتیم که من دوست ندارم شوهر شب هابیرون بره ولی الان به من میگه که من زندانی هستم ببخشید ک کمی طولانی شد.

نقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۲۱/۰۱/۱۳۹۸ ۷:۱۳ ق.ظ  

سلام ... دوست خوبم من نمیدونم بعضی ها چرا ازدواج می کنن؟

نمی دونین ازدواج مهمترین تصمیم کل عمر شماست؟
نمی دونین باید خیلی حواس تون جمع باشه؟
نمی دونین باید منطقی تصمیم بگیرین نه احساسی؟

وقتی هر دو نفرتون عصبی هستین، مشخصه که زندگی تون جهنم مانند میشه!

لابد تو این 6 ماه هم هیچکدومتون یک کتاب برای کنترل زندگی تون و آموزش همسرداری و اخلاق و رفتار خوب نداشتین، مگه نه؟

بهت قول میدم که این چند وقته که تو کانالمون هستی، حتی به خودت زحمت ندادی مطالب کانال رو با دقت بخونی و برای مثال چند تا از پست های تغییر امروز من رو انتخاب کنی و انجام بدی، مگه نه؟

یه پیشبینی دیگه هم بکنم؟ مطمئنم کانالمون رو به همسرت هم معرفی نکردی که بیاد و آموزش ببینه!

فکر کنم شما و خیلی افراد دیگه، دوست دارین خودتون هر طوری که هستین بمونین، ولی بقیه عوض بشن یا یه قرص جادویی یا ورد ی چیزی باشه که من بهتون بدم و یا از اینجا جادو کنم و زندگیه شما متحول بشه!

یادت باشه که اولین و اولین و اولین قدم برای عالی شدن زندگی تون و تغییر همسرت، اینه که خودت عالی بشی.

هر وقت که خودت همه ی صفات منفی ت مثل استرس / بی خوابی / افکار منفی / گیر دادن / زود عصبی شدن / پرخاشگری و ... رو در خودت برطرف کردی، و تا دو ماه دوام آوردی که این رفتارها رو نداشته باشی و به حس آرامش ناشی از این قدم رسیدی، بیا بگم با همسرت چیکار کنی که اونم عوض بشه.

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@safora69)
کاربر 5 ستاره
۲۱/۰۱/۱۳۹۸ ۱۰:۳۴ ب.ظ  

سلام 

زن وشوهرخوب میدونن وقتی یه کدومشون خیلی عصبانیه اون یکی کنترل روبه دست بگیره وسعی کنه آروم ترعمل کنه وبحث روبزاره برای بعدووقتی که هردوحالشون بهترشدشروع به صحبت کنن وازنظرمن اگرکه رابطه تون براتون مهم ترازبحث ده دقیقه ای باشه سعی میکنین حداقل اون تایم روکوتاه بیاین وبسپرینش به زمانهای دیگه.

این حرفی که همسرتون بهتون زده اینکه من یک زندانی هستم رومن هم چندسال پیش درخودم حس کردم‌.محدودش نکن دوست عزیزبزاراونم تایم هایی روتنهاباشه،چه اشکالی داره اگه دوستای خوبی داره زمانهایی روباهاشون بگذرونه اگرم نامناسبن راهش اینی نیست که شمادرپیش گرفتین...ازمشاورکاربلدکمک بگیرین مشکلتون حل میشه

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۲:۱۴ ب.ظ  

🔵تحقيقات نشون داده بيشتر مشاجره های زن و شوهر ها زماني شدت مي يابد كه مرد براي احساسات همسرش ارزشي قائل نمي شود و در نتيجه زن به مخالفت با او بر مي خيزد !

🔵ولی اگر خانمی آموزش دیده باشه ، سعی میکنه از موقعیت بد فرار کنه و موضوع مورد بحث را به موقعی که آرام شدند موکول میکنند.

⬅️ارزش عشق بین دو نفر خیلی بیشتر است پس بدی‌ها را فراموش میکنه و به بهترین ها فکر میکنه و زندگی بهتری را برای خودش بوجود می آورد.

🔴 وقتی خودت را بتونی بیشتر از همه دوست داشته باشی ، آن موقع هست که قلبا شادی و منفی ها را رها میکنه و در سخت ترین شرایط آرومه و دستهای همسرش را میگیره و به او میگه عزیزم اگر تو  رایک روز ،ناراحت ببینم نگرانت میشم! پس حس و حال خودش را خوب میکنه و هم همسرش را.

✅ واگر قضیه خیلی شدیدتر از اینهاست باید حتما با یک مشاور با تجربه و عالی صحبت  بنماید و آموزش دیده ، خوب و عالی زندگی را اداره می نماید ، نه اینکه زنده مانی کنه👌

This post was modified 54 سال قبل by sabory

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۲:۴۲ ب.ظ  
🤵🏻مردها در زندگی حکم یک فوتبالیست را دارند که دوست دارد همیشه قهرمان باشد .

➖ وقتی گل بزند 
تشویقش کنند👏🏻
تعریفش کنند👌
بهش افتخار کنند✌🏽

➖وقتی هم گل نمیزند
بگویند نزدیک بود گل بزنی🤔

➖وقتی هم گل میخورند بگویند 
هنوز وقت اضافه ای هم هست !!🤗

➖آن زمانی که یک جور رفتار میکنی که یعنی عرضه ی بازی را نداشتی ،
 سوت پایان را زده ای ...
بهتر بگویم .. 
ناک اوتش کرده ای 🙄
💥صحبتهای استاد جاودانی درکانال موفقیت شخصی و همسرداری💥

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۲:۴۸ ب.ظ  

گاهی وقتها آقایان هم این نکات را در نظر بگیرند، بیشتر خانم گلشون بفهمن ، تا دست شیطان را از زندگیشون جدا کنند و به جای عصبانیت ،مهربان باشند،فقط همین.👌

جواب دلم برات تنگ شده👈🏻سکوت نیست
جواب شب بخیرعشقم👈🏻شب خوش نیست
جواب دلم گرفته👈🏻بیخیال نیست
جواب مواظب خودت باش👈🏻باشه نیست
جواب نگرانتم👈🏻بی تفاوتی نیست
جواب خوبی👈🏻بدی نیست 
جواب محبت👈🏻بی محبتی نیست
جواب دلِ ساده👈🏻حقه بازی نیست
جواب  منتظرت موندن👈🏻 بی خیالی نیست 

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۲:۵۷ ب.ظ  
🔘نگذارید قهرتان طولانی شود
🔘نگذارید بغض‌ها طوفان شود
🔘نگذارید دل‌تان احساس سنگینی کند
🔘هرچقدر هم که صدایتان بالا رفت
⬅️با حرفی، آغوشی، نگاهی
یک نقطه‌ پایان بگذارید..

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۳:۰۴ ب.ظ  
💂🏾‍♂️مرد ها دوست ندارند که مدام در مورد حس شان پرس وجو کنید. فقط دوست دارند که شرایطی امن را فراهم کنید تا خودشان این واقعیت های درونی را بیرون بریزند.

💂🏻‍♀️ خانم‌ها احساسات‌تان را بدون مقصر دانستن او نشان دهید
شما اجازه دارید که احساسات تان را نشان دهید اما واکنش های خشمگینانه یا سرزنش را نه!
❌حتی نباید برای به اشتراک گذاشتن حس درونی تان به او بگویید که باید یک تنه اوضاع را تغییر دهد و در غیر این صورت عواقب این کار رامی بینید.
☢️ترس، خشم، ناامنی و حتی خستگی می تواند باعث بروز واکنش های کنترل نشده ای شود .

⛔️اما اگر شما روی بدن و ذهن تان کنترل داشته باشید، می توانید بدون نشان دادن واکنش های هیجانی حس تان را بیان کنید.
🛑یا اگر به جای این که بگویید از امشب باید زودتر به خانه برگردی، بگویید این روز ها کمی غمگینم و دوست دارم وقت بیشتری را با تو بگذرانم. در این شرایط، این که شما حس تان را از راهی امن با او درمیان می گذارید به او احساس آرامش خواهد داد و باعث خواهد شد که او هم بدون ترس از قضاوت شدن یا سرزنش شدن با شما حرف بزند.

🚫دیگر عصبانی نمی‌شود و به جای آن گزینه ای دیگر را انتخاب می‌کند.👌

✳️ در این روز از ماه شعبان سال ۱۳۹۸ شمسی ، هر کدامتون روزه هستین ، تقبل الله و التماس دعا.🙏

This post was modified 54 سال قبل by sabory

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۲/۰۱/۱۳۹۸ ۵:۳۹ ب.ظ  

⁉️آخرین باری که واقعاً با شریک زندگیتان صحبت کردید چه زمانی بوده؟

به جز پرسیدن این که برای ناهار یا شام چه می خواهد ؟

👈🏻به گفته دکتر پل هاکمیر، "تنش ها و درگیری های روزمره وقتی برای هیچکس نمی گذارند، اکثراً زمانی که خواب هستیم در کنار همسرمان هستیم در حالی که داشتن یک زندگی با کیفیت نیازمند برقراری ارتباط عاطفی در زمان بیداری است."

🔆اما راه حل چیست:
هر شب قبل از بستن چشمانتان 30 دقیقه وقت برای صحبت کردن با شریک زندگیتان صرف کنید.
همه لامپ ها را خاموش کرده و هیچ حرف، بحث یا پیشنهادی در مورد مسائل روزمره نزنید. درسته که علاقه زیادی به فرزندانتان دارید ولی مسائل آنها را هم از این زمان ارزشمند دور نگه دارید.
❤️فقط حرفهای عاشقانه بزنید تا هر دویتان سرشار از عشق شوید. درست مثل روزهای قبل از ازدواج.

با این روش خیلی زود تمام عصبانیتتان از بین می رود.

پاسخنقل‌قول