Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

شوهر اخمو  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۲۴/۰۱/۱۳۹۸ ۱۰:۵۰ ق.ظ  

راستش در مورد بداخلاقی مطلب کانالتون رو خوندم که همیشه لبخند روی لب باشه و اینجور صدقه بدیم. خب راستش همسرم بداخلاق نیست

اخم کردنش در مواجه با خانواده ام خیلی آزارم میده. به خصوص وقتایی که مهمان ما هستند.

البته این اخم رو خانواده ی خودش هم میگن که همیشه داره ولی اینجوری نیست همیشه نیست

دقت کردم اکثرا هنگامی هست که پذیرای مهمان به خصوص اقوام من هستیم.

همسرم مهربون و اصلا برای خرید خونه یا مهمونی کم نمی ذاره. بی احترامی نمی کنه ولی همین اخم روی صورتش انگار تیشه به قلب من وارد می کنه. لازم به ذکره این خصوصیتش را کامل از پدرشوهرم به ارث برده ایشون هم دقیقا زمانی که اقوام مادرشوهرم منزلشونن یا خسته اند چنان اخمی می کنن که ادم دلش می گیره.

من با روی خوش به شوهرم گفتم چیه چی شده چرا اخمات توهمه اما جواب درستی بهم نمیده.

ما چهارساله ازدواج کردیم و مشکلی نداریم. ولی اگه قرار باشه شوهرم زمان پیری کپی پدرش بشه واقعا برام غیر قابل تحمله☹️

چطور بدون اینکه بهش بر بخوره بگم این عادت اخم رو از بین ببره

البته قبلا بهش گفتم خیلی دوستانه بعد از اینکه خوبیهاشو گفتم بهش گفتم مگه از من طلبکاری؟ من که انقدر دوست دارم و با کم و زیادت کنار اومدم فقط و فقط بخاطر اخلاق خوبت بوده الا اگر هم بخوای اینجوری ادامه بدی نمیشه.

واقعا موندم چکار کنم؟ تا کی بخندم و تو خودم بریزم؟ تا کی خودمو سرگرم کنم تا این عادتش آزار دهنده نباشه برام و ازش توقع نداشته باشم؟

نقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۴/۰۱/۱۳۹۸ ۵:۱۷ ب.ظ  

😁بیشتر لبخند بزنید و بخندید تا این هیولای انرژی خوار را از شما دور نگه خواهد داشت.

😉زندگی کوتاه تر از آن است که وقتمان را صرف  تنفر از دیگران کنین.

🙃بپذیرید که مخالف نظر دیگران بیندیشید. 

👈🏻با خودتان در صلح باشید تا زمان حال شما را خراب نکند.

😇 همه را برای همه چیز ببخشید.

😌از سفر زندگی لذت ببرید.ما مجبور نیستیم با سرعت از همه چیز بگذریم.

😏یادتان باشد ، شما آنقدر خوشبخت هستید که نگذارید استرس و نگرانی به شما راه یابد.

😊شب ها قبل از خواب این جمله  ها را کامل و تکرا ر کنید:

✳️به خاطر.... ممنونم.

✳️امروز من ... را انجام دادم.

🙏

پاسخنقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۲۵/۰۱/۱۳۹۸ ۳:۵۵ ق.ظ  

سلام ... دوست خوبم شما چند تا انحراف فکری و ایراد مهم بزرگ داری که نمی بینی شون و کافیه که اونا رو ببینی و بشناسی و رفع شون کنی ... انحراف فکری یعنی فکر و نگرشی که فکر می کنی درسته در حالی که طبق علم روانشناسی و طبق قانون جهان هستی اشتباه هست و شدنی نیست!

مهمترین اشتباهات شما اینا هستن :

1- داری مقایسه می کنی / به احتمال زیاد پدر شوهرت رفتار خوبی باهات نداشته و تو خیلی ازش خوش ت نمیاد و میای با مقایسه کردن قیافه همسرت با پدرش، هم داری خاطرات منفی رو برجسته می کنی تو ذهن ت و هم حرص می خوری که اگه همسرت هم مثل پدر نکبت ش بشه!!! چه میشه! و اینجاست که قانون توجه و تمرکز وارد زندگی ت میشه و همین سرنوشت و همین فکرهای تو رو به واقعیات زندگی ت تبدیل می کنه

2- یادت باشه که ما نمی تونیم کسی رو عوض کنیم ... شما هزار سال هم گیر بدی، اعتراض کنی، خونسرد باشی، بریزی تو خودت، نصیحت کنی، فایل روانشناسی به همسرت بفرستی و به قول قران بری تا آسمون ها یا زمین رو سوراخ کنی و بری تو زمین، نمی تونی کسی که نمی خواد رو عوض کنی

پس به فکر تغییر دادن همسرت نباش ... فقط باید خودش بخواد

3- یکی دیگه از مهمترین ایرادهای تو اینه که به خاطر تغییر دادن همسرت و نه به خاطر خودت و آرامش و حال خوب خودت، داری عوض میشی و لبخند میزنی و مهربونی می کنی ... تا زمانی که تغییراتت و مثبت بودن ت از درون و به خاطر خودت نباشه، نتیجه ای نمیگیری ... یادت نره که قانون جهان هستی و علم روانشناسی رو نمیشه فریب داد!

4- یکی از مهمترین قوانین جهان هستی، قانون فرکانس ها هست ... شنیدی که میگن اگه اسب و خر رو یکجا ببندی، اگه همبو هم نشن هم خو میشن؟

این موضوع دقیقا واقعیات زندگی ما انسان ها هم هست

شما به جای تلاش برای تغییر همسرت، در سمت خودت و به خاطر خودت تلاش کن و تغییر مثبت کن و حال خودت رو خوب کن ... اینجوری از نظر فرکانسی رشد می کنی و افراد دور و بر ت ( از جمله همسرت و پدرش و ... ) یا در زندگی ت کمرنگ میشن یا اونا هم عوض میشن و تو میشی الگوی اونا و اونا هم کم کم عوض میشن و میشن اونی که همیشه می خواستی.

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۱/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ق.ظ  
چگـونگی برخـورد با همسـر اخمو💦

❄️اگه همسرتون با شما سرد و خشن ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﺎ ﻧﺮﻣﺶ ﻭ ﻟﻄﺎﻓﺖ ﺑﺎ ﺍﻭ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻛﻨﻴن ﺍﻭنم ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ ﻟﻄﻴﻒ ﻭ ﻧﺮﻡ ﺧﻮ میشه ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺍﻳﻦ ﻧﺴﺨﻪ ﺷﻔﺎﺑﺨشیه مولایادمون داده ﻛﻪ ﻓﺮﻣﻮﺩ: 

🍏«ﻟِﻦ ﻟِﻤَﻦ ﻏﺎﻟَﻈَﻚ، ﻳﻮﺷَﻚ ﺍَﻥ ﻳﻠِﻴﻦ ﻟَﻚ»🍏

❄️ﺑﺎ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺗﻮ ﺑﺎ ﻏﻠﻈﺖ ﻭ ﺷﺪﺕ ﻭ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻣﻲ‌ﻛﻨﺪ، ﻧﺮﻡ ﺑﺎﺵ. ﻫﻴﭻ ﺩﻭﺭ ﻧﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﺍﻭ ﻧﻴﺰ ﻣﺜﻞ ﺷﻤﺎ ﻧﺮﻡ ﺧﻮ ﺷﻮد

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۱/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ  
به جای تمرکز روی منفی ها به کارهای مثبت بیندیشید و عمل کنید👑

دقت کنید شما ممکنه خیلی به یه نفر بگید دوستت دارم کلافه شه 

اما اگه یه روز با کلام، یه روز با نگاه، روز بعدی در قالب غذای تزئین شده، یه روز در قالب استقبال عاشقانه، یه روز به عنوان یه سورپرایز عاشقانه، یه روز با یک نوشته عاشقانه کوچولو ، یه بار با پیامک و .... عشقتون رو نشون بدید نه تنها هیچ فردی خسته نمیشه بلکه عشق شما عمیق تر نفوذ پیدا میکنه 

پس اصل ابراز عاشقی است
نوع و سبکش متنوع باشه هیچ جای نگرانی نیست.
پس با عملی کردن این رفتارها اطرافیان هم یاد میگیرند که چیزهای بهتری هم‌هست و دیگه اخم نمیکنند.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۱/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۷ ق.ظ  

بعضی وقتها لازم نیست که اصلا کاری را خودمان انجام دهیم پس گذر زمان همه چیز را حل میکند😙

❄️واگذاری کار به دیگران❄️

اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید بعضی کارها را کامل کنید، آن را به‌عهده دیگران بگذارید و تنها در حد توانائی خود کار کنید. در این صورت به رضایت و آرامش می‌رسید.

❄️هیچ کاری نکنید❄️

گهگاهی لازم است که کاری نکنید و کاری نداشته باشید. وقتی در این حالت قرار گرفتید، می‌توانید فکر خود را به آرامش متمرکز کنید.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۱/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ق.ظ  
ᴏᴘᴛɪᴍɪsᴍ ɪs ᴀ ʜᴀᴘᴘɪɴᴇss ᴍᴀɢɴᴇᴛ. ɪғ ʏᴏᴜ sᴛᴀʏ ᴘᴏsɪᴛɪᴠᴇ,ɢᴏᴏᴅ ᴛʜɪɴɢs ᴀɴᴅ ɢᴏᴏᴅ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ ᴡɪʟʟ ʙᴇ ᴅʀᴀᴡɴ ᴛᴏ ʏᴏᴜ

خوشبينى آهنرباى خوشبختيه
اگه روحيه ىِ مثبتى داشته باشى
اتفاق هاى خوب و آدمهاى خوب به 
سمتت كشيده ميشن☺️☘️

پاسخنقل‌قول