Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

جان و روح تون اسیر اعمال خودتونه !؟🧐  

(@zzzz)
سوپر درخشان
عضو شده: 5 سال قبل
۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۹:۵۳ ق.ظ  

#رمضان_خاص_98

🌺کلُّ نَفْسٍ بِما کَسَبَت رَهینَةٌ🌺

هرنفس در گرو اعمال خویش است

آیه ۳۸ سوره مبارکه مدثر

🍃طبق این آیه..هرعملی که از انسان سر بزنه..نتیجه اش دامن خودش رو میگیره👌

هر عملی..هر حرفی..هر رفتاری در این دنیا ..اثر تکوینی داره

هر عمل و رفتار ما..یک انرژی و سیگنال داره که قطعا و یقینا مثل پژواک..اثرش به خودمون بر میگرده🤔

یه وقتایی باخودم فکر میکنم..اگه فقط به همین یک آیه ایمان قلبی داشته باشیم..
چند درصد از مشکلات و اختلافات و کدورت ها حل میشه!!

🍃این آیه رو که باور کنم..دیگه وقتی یکی بهم بدی کرد..من وارد فاز احساسی منفی نمیشم و میبخشمش اونم به خاطر خدا و آرامش خودم
و روح خودمو با کینه و .. آزار نمیدم😊

🍃خیلی بیشتر مواظب رفتار خودم هستم..نکنه با حرفام دل یکی بشکنه یا به کسی بدی کنم
چون قطعا اثرش به خودم برمیگرده👌

🍃رفتار و برخورد بد دیگران ناراحتم نمیکنه...

🍃تو ترافیک ...موقع چراغ قرمز..تو رانندگی..اگه یه نفر باعث اذیت و کلافگی دیگران شد...تلاش نمیکنم که تلافی کنم

فقط اگر همین یک آیه رو باور کنم وقتی تو زندگیم..مشکلی پیش میاد..اول از همه علتش رو در خودم جستجو میکنم
و سریع همه چیز رو تقصیر زمان و زمین نمیندازم

دوست خوبم
فقط کافیه حواسمون به رابطه خودمون و خدا باشه...

همه چیز برای تو حل میشه😍

این وعده ی خداست.

قضاوت های مردم رو رها کن❤️

فقط و فقط در زندگیت دنبال رضایت یک نفر باش و بس

تنها و تنها...حواست به مالک مقتدر و مهربان باشه.❤️

خدایی که خودش در قرآن بارها گفته بخشنده و مهربان هست.❤️❤️

خدای رئوف😊
خدای دلسوز
خدای مهربان

که تمام دنیا و نعمت ها و ثروت های دنیا رو برای تو خلق کرده 😍
فقط و فقط برای تو 💪

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

پناه میبرم از این دشمن مطرود و رانده شده...
که هربار صحبت از عشق تو و خدا میشه..
یه جوری..با یک طریقی
میخواد ناامیدت کنه

خدا دلش میگیره..ازش ناامید نشو

خدا عاشقته...😍

عاشقته که هر روز ۵ نوبت صدات میزنه...
بنده ی من...بیااا❤️❤️

بنده ی من😍😍
بیاااا

بیا به خودم بگو

خودم تمام گره هاتو برات باز میکنم❤️

من اجازه نمیدم کسی به تو نیرنگ بزنه..

و هرگاه صدام کنی..خواسته ات رو اجابت میکنم❤️

خدای من😍
خدااای مهربان من😍
تو چقدررر به من نزدیکی😍

خدایا شکرت... چه خودی بسازم از خودم در ماه رمضان امساااال❤️

با احترام - علی جاودانی

موفقیت شخصی و همسرداری 💪❤️ 👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD8R64UQH67TEFMNOQ

نقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ  
حجت‌الاسلام والمسلمين حسين علوی‌مهر، 
درباره آيه «كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ؛ هر كسى در گرو دستاورد خويش است»، (مدثر/۳۸) گفت: يكی از ويژگی‌های قرآن كريم آن است كه انسان را مسئول اعمال خود می‌داند و در آيات زيادی مسئوليت اعمال خوب و بد را به خود انسان نسبت می‌دهد. اين امر نشان می‌دهد قرآن كريم برای انسان قائل به اختيار است و لازم است آياتی را كه جبر از آن‌ها استفاده می‌شود با مجموعه چنين آياتی فهميد. 
وی افزود: با توجه به آيه ياد شده هر نفسی در گروی كسب خود است، چنانچه انسان در آخرت مجازات شود يا اگر پيوست عملی به بدی يا خوبی كشيده می‌شود، عامل آن خوبی يا بدی خود انسان است و نمی‌تواند بگويد چون خداوند قدرت مطلق دارد، اعمال ما و آثار اعمال ما منسوب به خداوند متعال است.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۱۲:۰۲ ب.ظ  
اين قرآن‌پژوه ادامه داد: در نتيجه آياتی كه می‌فرمايد: «فَإِنَّ اللَّهَ یُضِلُّ مَن یَشَاءُ وَیَهْدِی مَن یَشَاءُ؛ خداست كه هر كه را بخواهد بي‌راه مي‌گذارد و هر كه را بخواهد هدايت مي‌كند»، (فاطر/۸) و امثال آن بايد با آيه شريفه «كُلُّ نَفْسٍ بِمَا كَسَبَتْ رَهِينَةٌ» و آيات ديگری از قبيل «وَقُلِ الْحَقُّ مِن رَّبِّكُمْ فَمَن شَاء فَلْیُؤْمِن وَمَن شَاء فَلْیَكْفُرْ؛ بگو حق از پروردگارتان [رسيده] است پس هر كه بخواهد بگرود و هر كه بخواهد انكار كند»، (كهف/۲۹) تفسير شود.
عضو هيئت علمی جامعةالمصطفی(ص) تصريح كرد: انسان دارای اختيار است؛ می‌تواند هر عملی را چه خوب و چه بد انجام دهد اما بداند كه آثار عمل از مجازات يا پاداش به‌واسطه اعمال خود است. از اين آيه ضرورت نظارت بر اعمال استفاده می‌شود. بايد نفس خود را نگهبان بدانيم؛ «یَا أَیُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَیْكُمْ أَنفُسَكُمْ لاَ یَضُرُّكُم مَّن ضَلَّ إِذَا اهْتَدَیْتُمْ؛ اى كسانى كه ايمان آورده‏‌ايد به خودتان بپردازيد هر گاه شما هدايت‏ يافتيد آن كس كه گمراه شده است به شما زيانى نمی‌رساند»، (مائده/۱۰۵). 
به گفته  ی آقای علوی‌مهر ،مهم‌ترين پيام آيه مراقبت از اعمال خود و نظارت آن‌ها است تا در آينده نيازمند توجيهات نادرست نباشيم؛ چرا كه نظارت بر انسانی كه در سرازيری گناه بيفتد، دشوار می‌شود. قرآن كريم برای افرادی كه در سراشيبی گناه افتاده‌اند موقعيت خطرناكی ترسيم می‌كند و می‌فرمايد مشكل است چنين افرادی به‌زودی هدايت شوند مگر اينكه به لطف الهی و درخواست جدی از مسير گناه بازگردند. افراد گناهكار بايد با توبه قاطع به اصلاح اعمال خود بپردازد تا اميد نجات آن‌ها حاصل شود.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۱۲:۰۵ ب.ظ  
🔴
1ـ شیعه در انجام وظائف صابر و مقاوم است 
2ـ یاران دست راست فقط شیعیان اهل بیت(علیهم السلام) هستند
درتفسیر آیه 38 سوره مدّثّر که مى فرماید: «هر کس در روز قیامت در گرو اعمال خویش است به جز یاران دست راست». از جابر و او از امام باقر (علیه السلام) روایت مى کند که فرمود: یاران دست راست فقط شیعیان اهل بیت(علیهم السلام)هستند.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۸/۰۲/۱۳۹۸ ۱۲:۰۹ ب.ظ  

کُلُّ نَفْسٍ بِما کَسَبَتْ رَهینَةٌ إِلاَّ أَصْحابَ الْیَمینِ فی‏ جَنَّاتٍ یَتَساءَلُونَ عَنِ الْمُجْرِمینَ ما سَلَکَکُمْ فی‏ سَقَرَ قالُوا لَمْ نَکُ مِنَ الْمُصَلِّینَ وَ لَمْ نَکُ نُطْعِمُ الْمِسْکینَ وَ کُنَّا نَخُوضُ مَعَ الْخائِضینَ وَ کُنَّا نُکَذِّبُ بِیَوْمِ الدِّینِ حَتَّی أَتانَا الْیَقینُ
و هر نفسی در گرو عملی است که انجام داده است یعنی بعمل خود گرفتار است مانند چیزیکه گروگان نهاده مگر اصحاب راست که اهل بهشت باشند و ایشان در گرو نباشند برای آنکه خداوند آمرزیده آنها را 
ابو حمزه ثمالی از حضرت باقر(ع) روایت کرده فرمود اصحاب یمین ما ائمه و شیعیان ما میباشد آنها از گناهکاران میپرسند چه عملی شما را بدوزخ افکند جواب دهند ما از زمره نماز گزاران نبودیم بینوایان را طعام نمی دادیم و با اهل باطل در معاصی فرو رفتیم و یار و همکار بودیم روز قیامت و جزا را دروغ پنداشتیم تا آنکه به مرگ یقین به قیامت یافتیم.

🍃🍃🍃

منبع : تفسیر هفت جلدی جامع قرآن بقلم و جمع آوری مرحوم علامه حاج سید ابراهیم بروجردی

🍃🍃🍃🍃

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۹/۰۲/۱۳۹۸ ۷:۰۴ ق.ظ  

پيامبر صلى ا‏لله‏ عليه ‏و ‏آله :
مِن سَعادَةِ ابنِ آدَمَ اسْتِخارَةُ اللّه‏ِ و رِضاهُ بِما قَضَى اللّه‏ُ و مِن شِقْوَةِ ابن آدَمَ تَركُهُ اسْتِخارَةَ اللّه‏ِ و سَخَطُهُ بِما قَضَى اللّه‏ُ ؛
از خوشبختى انسان درخواست خير از خداوند و خشنودى به خواست اوست و از بدبختى انسان است كه از خدا درخواست خير نكند و به خواست او ناخشنود باشد.
تحف العقول ص 55

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۱۹/۰۲/۱۳۹۸ ۸:۰۰ ق.ظ  

✅ همه ما برای غر زدن...هزارتا دلیل میتونیم بیاریم.. مگه نه!؟👌

خب معلومه که اینجوری اتفاقات بد همیشه وارد زندگی ما میشن😒

وقتشه این سؤال رو از خودم بپرسم...
آیا من انقدر قوی هستم که بتونم روی افکار و ذهنم مدیریت داشته باشممم!!؟

🌺 لئن شَکَرتُم لَأزیدَنّکُم 🌺

تو هرچقدر شکرگزار تر باشی..
مهربان تر باشی..
با روحیه تر باشی..
با نشاط تر باشی...
شاد تر باشی...
موفق تر باشی...

به خداوند نزدیک تری 😍👏

چرا فکر میکنیم ..نزدیکی به خداوند..فقط با اشک و آه و ناله و شکایت هست..!!؟

کی این چیزا رو گفته؟

اینطور نیست باور کن

این طور نیستتتتت

◀️ دین..از ما نشاط خواسته..خدا از ما حال خوب میخواد..بنده با نشاط و امیدوار و کوشا..نه بنده ی شاکی...بلکه بنده ی شاکر

هرچقدر حالت خوب تر باشه..لبخند بزنی..با نشاط تر باشی‌..به خدا نزدیک تر هستی👌

و زمانی که لبخند بزنی...و با نگاه مثبتی به همه چیز نگاه کنی..و امیدوار تر باشی..و شاد تر باشی...هم به خدا نزدیکتری و هم
خداوند حمایتت میکنه😍😍

قوانین خداوند همه جانبه حمایتت می کنن و رشدت میدن

اونوقت...تمام زندگیت رو به راه میشه😍
اگر تا الان باغصه زندگی کردیم و نتیجه اش رو هم دیدیم...

از این پس بیایم با نشاط و انرژی و لبخند و تلاش و عمل زندگی کنیم..

بهت قول میدم که نتایج شگفت انگیزی میبینی😍👌

بهت قوول میدم...

اصلا یهو میبینی که کشور همونه / همسر همونه / گرونی ها همون هستن ولیییی

ولی میبینی که عهههههه

زندگی چقدر لذت بخشه / همسرم چقدر خوب شده / وضع مالی م و درآمدی م چقدر خوب شده

پس لبخند بزن...😊
به اطرافیانت لبخند بزن..
آموزش ببین..
حال ت رو خوب کن و قوانین رو یاد بگیر
و کمک کن به دیگران تا حال بهتری داشته باشن..

کمک کنیم به هم...

چرا که تمام کارهای خیر و خوب..اثرش به خودمون هم برمیگرده..

إن احسنتم أحسنتم لأنفسکُم🌺

هر کسی خوبی بکنه..درواقع به خودش خوبی کرده.

این ها وعده های خدای مهربان هست که باید قوانین ش رو بشناسیم و رعایت کنیم 😍

خدایا شکرت... چه خودی بسازم از خودم در ماه رمضان امساااال❤️

با احترام - علی جاودانی

موفقیت شخصی و همسرداری 💪❤️ 👇

پاسخنقل‌قول