Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

درک متقابل  

(@zzzz)
سوپر درخشان
عضو شده: 5 سال قبل
۲۳/۰۵/۱۳۹۸ ۸:۴۰ ق.ظ  

به نام الله یکتا 🌹

#تغییر_امروز_من

من از امروز تصمیم میگیرم که برای رسیدن به سلامت جسمی و روحی و رفتاری، کار زیر رو به عادت دایمی خودم و خانوادم تبدیل کنم 😍👇

➖➖➖➖➖

از امروز تصمیم میگیرم که "درک متقابل" داشته باشم.

دوستان خوبم، خیلی از ما ها شنیدیم که باید پیش همسرمون، درک متقابل داشته باشیم تا زندگی مون شیرین باشه

ولی چرا فقط پیش همسر؟

باید به جایی برسیم که پیش همه کس، درک متقابل داشته باشیم

در مقابل فرزندمون باید درک متقابل داشته باشیم
در مقابل والدین مون باید درک متقابل داشته باشیم
در مقابل همسایه هامون باید درک متقابل داشته باشیم
در مقابل همکارانمون
در مقابل رئیس مون
در مقابل ارباب رجوع هامون
در مقابل مشتری هامون
در مقابل فروشنده هایی که میریم ازشون چیزی بخریم
درمقابل پرسنل اداره جاتی که راه مون به اونجا ها می افته
در مقابل راننده های اتوبوس و تاکسی
در مقابل همه و همه

ما باید بتونیم همه کس رو درک کنیم و با درک درست از اینکه اینم یک انسان هست با کلی مشکلات ریز و درشت، با هر کسی ارتباطات سالم و سازنده و مهربانانه ای داشته باشیم.

➖➖➖➖➖

- مطالب صرفا نظرات و تجربیات شخصی هستند و من پزشک نیستم -

موفقیت شخصی و همسرداری 💪❤️ 👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD8R64UQH67TEFMNOQ

👈بودن شما در این کانال، اتفاقی نیست👉

نقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۳/۰۵/۱۳۹۸ ۹:۴۰ ق.ظ  

تو این دنیا؛ هر کس  تو زندگی خودش،نقش اول سکانس خودش رو بازی  میکنه...
اما؛
گاهی اوقات، بعضی سکانسها با هم ارتباط پیدا میکنه،
این ارتباطات، در نهایت منجر به تولید یک فیلم سینمایی کامل میشه...
زیبایی یا زشتی این فیلم به بازیگرانش (خودمون) بستگی داره.
پس خوب بازی کنیم!

چه قدر خوبه در این بازی به نقش های اطرافیان هم توجه کنیم و اگر جایی نیازه درکشون کنیم و درک کردن یعنی اینکه اون موقع ببینی به چی نیاز داره به این که فقط به حرفهاش گوش کنی یا لبخند بزنی و یا چیزی برایش فراهم کنی و...

معمولا آدمیان هیچ نیاز مادی و جسمی ندارند و نیاز به کمی روح متعالی دارند که مدتی با آنها همدل و یا هم درد شوند .

فکر نمیکنم چیزی از آدمی کم شود بلکه می‌توان یک انرژی منفی را هم ساقط کرد و طول موج مثبت را بالا برد .

پس به جای گفتن کلمه ی «به درک» به واژه ی زیبای درک بیندیشیم که خودش شامل دیدن تفاوت‌ها و رئوف بودنمان هست که کمی از درد را از دیگری برطرف میکنی و یا کلا در خوشحالی شخصی با او همراه میشوی ، میخندی و حسادت را از وجودت کم میکنی .

با این آرزو که همگی انسان‌هایی با درک و شعور بالا باشیم چون خدای مهربون ما را با قوه درک و عاقله بالا آفریده است .💐🙏

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۳/۰۵/۱۳۹۸ ۱۲:۱۲ ب.ظ  

✍همیشه سعی کنید برای اطرافیانتان دلیلی برای پناه آوردن باشید
تا در اوج هجوم افکار منفی و ناامیدی شان
نام شما در ذهن شان بدرخشد و شما گزینه روی میزشان باشید
در غیر این صورت با غریبه ها هیچ فرقی ندارید و فقط ادعای خویشاوندی و دوستی دارید و چون مترسک فقط فضا رو اشغال کرده اید.

پس همیشه سعی کنیم انسان با درک باشیم و گاهی پناهگاه.👌🏼🌿🙏

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۸/۰۵/۱۳۹۸ ۱۰:۱۴ ق.ظ  

🔵 نامه یک بانو به بانوان ایران عزیز و درک اقاییشون.😌💑

بانو جان سلام!
به نظرم آمد، اینهمه از زنها گفتیم... از گذشت مادرها، از قلب طلایی و مهربانشان، چند جمله ای هم از مردها بگویم ...
توی این زمانه مرد بودن، جرأت میخواهد... اینکه برای رفاه حال زن و بچه، صبح زود بزنی بیرون و توی تاریکی شب برگردی ...
مردهای این دوره، جوانی و زندگی کردن را فراموش کرده اند. فشار مخارج و مسئولیت زندگی، بی سر وصدا دانه دانه، موهای تیره شان را سفید میکند! راستی خانمها، تا به حال همسرانتان از آرزوهایشان برایتان حرفی زده اند؟ من فکر میکنم این روزهای سخت بی انصافی است،که اینهمه گذشت و تلاش را نبینیم....

بانو ... گاهی نگاهی به دستهای همسرت بیانداز و به خطوطی که در اطراف چشم ها وپیشانی همسرت نقش بسته و هر روز عمیق تر میشود. گاهی به جای اینکه تو آغازکننده باشی، سکوت کن و اجازه بده که لحظاتی او هم گوینده باشد و از خودش بگوید ...
بانو جان... گاهی عکسهایش از جوانی تا امروز را کنار هم بچین و باور کن که فقط تو جوانی ات را توی این خانه نگذاشتی. مرتب تلاشش را در ترازو قرار نده و باعرضه بودن ونبودنش را، با کمتر و بیشتر داشتن دارائیهاش قیاس نکن.... سعی اش را ببین و تغییراتش را بخاطر تو و زندگیتان مهربانو... باور کن جهان هرگز به صلح نمیرسد اگر ما غرق مظلومیت خودمان باشیم؛ و باورکن تربیت کامل نمیشود، اگر یاد نگیریم که ندیدن مردان و تمسخر زنان، در حقیقت نادیده گرفتن و تمسخر کردن بخش مهمی از وجود خودمان است.
کاش به جای هدیه دادن و گرفتن، که امروزه زیاد شده و زمان پدر و مادرهایمان نبود،زمانی را صرف شنیدن بدون قضاوت کنیم. همدیگر را بشنویم و به این فکر کنیم که چرا اینهمه هدیه که این دوره و زمانه رد و بدل میشود، نتوانسته عشق را در جامعه بیشتر کند؟؟

بانو بدون هدیه هم میشود تشکر کرد...
توی یه برگه کاغذ حداقل، بیست تا از ویژگی های همسرت را بنویس و از او بخاطر این ویژگی ها تشکر کن ... مطمئن باش نه تنها او، بلکه خودت هم، بعد از این نامه انسان دیگری خواهی شد و نتایج شگفت آوری خواهی دید...

‏e

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۸/۰۵/۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ  

درک خودم ؛ یعنی اینکه :

(با خودم عهد کرده ام شاد باشم ؛
بیخیالِ قضاوت ها ، حسادت ها ، دشمنی ها و کینه ورزی ها ،
بیخیالِ مشکلات و نداشته ها ،
بیخیالِ هرچیز که دلم را می رنجاند ،
بیخیالِ هرچیز که لبخند را از صورتم می دزدد ...
متمرکز می شوم روی داشته هایم ،
به جای دشمنی ها و حسادتها ؛
دوستانم را می بینم ... و شوقی که برای موفقیت و خوشبختی ام دارند .
به جای مشکلاتم ؛
به موفقیت و شادی هایِ پیش رو و پشت سرم چشم می دوزم ،
و میخندم ... از تهِ دلم می خندم ...
من اگر هیچ هم نداشته باشم ، خدایی دارم که برایِ شادی و لبخندِ من ، همه جوره حمایتم می کند .
به جایِ همه ، به خدایی تکیه می کنم که بی منت ، روزی ام می دهد و بی منت ، هوایِ بیقراری ام را دارد .
من باخودم عهد کرده ام شاد باشم ؛
و این بزرگترین گامِ موفقیتِ من است

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۹/۰۵/۱۳۹۸ ۱:۵۶ ق.ظ  

الفباى زندگى

▪️ A: Accept ▫️پذیرا باشید
دیگران را همان‌گونه که هستند بپذیرید، حتی اگر برایتان مشکل باشد عقاید، رفتارها و نظرات آنها را درک کنید.

▪️ B: Break away ▫️خودتان را جدا سازید
خود را از تمام چیزهایی که مانع رسیدن شما به اهدافتان می‌شود جدا سازید.

▪️C: Create ▫️خلق کنید
خانواده‌ای از آشنایان تشکیل دهید و با آنها امیدها، آرزوها، ناراحتی‌ها و شادی‌هایتان را شریک شوید.

▪️D: Decide ▫️تصمیم بگیرید
تصمیم بگیرید در زندگی موفق باشید. در آن صورت شادی راهش را به طرف شما پیدا می‌کند و اتفاقات خوشایند و دلپذیری برای شما رخ خواهد داد.

▪️E: Explore ▫️کاوشگر باشید
جستجو و آزمایش کنید. دنیا چیزهای زیادی برای ارائه دارد و شما هم قادرید چیزهای زیادی ارائه دهید. هر زمان که کار جدیدی را آزمایش می‌کنید خودتان را بیشتر می‌شناسید.

▪️F: Forgive ▫️ببخشید
ببخشید و فراموش کنید. کینه فقط بارتان را سنگین‌تر می‌کند و الهام‌بخش ناخوشایندی است. از بالا به موضوع نگاه کنید و به خاطر داشته باشید که هرکسی امکان دارد اشتباه کند.
ادامه دارد...
سافار، روانشناس بزرگ ایتالیایی

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۹/۰۵/۱۳۹۸ ۸:۵۶ ق.ظ  

اینطور همدیگر را درک کنید:

هوای یکدیگر را داشته باشید
دل نشکنید
قضاوت نکنید
هنجار های زندگی کسی را مسخره نکنید