Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

سال۹۸  

(@safora69)
کاربر 5 ستاره
عضو شده: 5 سال قبل
۱۴/۱۲/۱۳۹۷ ۱۰:۱۰ ق.ظ  

چه برنامه هایی برای سال ۹۸دارین؟اصلابرنامه ای دارین یانه؟

نقل‌قول
(@safora69)
کاربر 5 ستاره
۱۴/۱۲/۱۳۹۷ ۱۰:۱۱ ق.ظ  

💕امیدوارم سال دیگه این موقع...
همه خانواده دور هم باشن! صداهای جدیدی به خونواده اضافه شده باشه! مجردا به عشقشون رسیده باشن! متاهلایی که منتظر بچه بودن، بچه دار شده باشن! اونایی که دنبال خونه بودن خونه دار شده باشن! همه مریض ها شفا پیدا کرده باشن! اون لبخندایی که از خونواده‌ها، ماهها، شاید سال‌ها دور شده بود، بازم به لباشون برگشته باشه . بعد همینجور که صدای قهقهه میاد، به آرزوهایی که امسال کردیم، فکر کنیم و با خودمون بگیم: دیدی همه چی درست شد؟ دیدی چقدر الکی حرص خوردی؟
در این روزهای پایانی سال امیدوارم همه‌ی اونایی که تو این سالها، به هر دری زدن بسته بود، خدا در رحمت رو براشون باز کنه
و همه در سال جدید پیش رو به آرزوهای خوبشون برسن و هیچ دلی غمگین نمونه ♥️♥️
🙏 الهی آمین🙏

آخر سالتون قشنگ🌺

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۰/۱۲/۱۳۹۷ ۱۱:۱۵ ق.ظ  

🦋

خوشبختی را تعقیب نکنید
و در جدال برای رسیدن به خوشبختی نباشید 
زندگی را زندگی کنید 
خوشبختی پاداش مهربانی، صداقت و درستکاری و گذشت شماست...

☄️ماهرانه زندگی کن!

خودت را برای تبدیل به آنچه بهترینِ تو میباشد آماده کن.✌️

✨"خدا" در هر لبخندی
در هر فکری که به تو امید می‌دهد
در هر اشکی که روح و روانت را آبیاری می‌کند...
و در هر لحظه‌ای که نمی‌توانی به تنهایی با آن مواجه شوی، 
حضور دارد...
پس گلم !سعی کن معنویاتت را بالا ببری👌

💠ما زمستان دیگری را سپری خواهیم کرد...
با عصیان بزرگی که درون ما هست
و تنها چیزی که گرم‌مان می‌دارد
آتش مقدس امیدواری‌ست... گذشت....
یا همین سالِ جدید!!
باز كم مانده به عید!!
این شتابِ عمر است...
من و تو باورمان نیست كه نیست!

🍀یا مقلب القلوب و الابصار ،یا مدبر الیل و النهار، حول حالنا الی احسن الحال☘️🤲🏼🙏

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۱/۱۲/۱۳۹۷ ۵:۳۶ ق.ظ  
🗓 سال ۹۸ چند تعطیلی رسمی داریم؟

🦋سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، ساعت ۱:۲۸:۲۷ روز پنجشنبه ۱ فروردین تحویل خواهد شد.

🦋سال جدید ۵۲ جمعه دارد و ۲۵ روز هم تعطیل رسمی خواهیم داشت. ماه‌های فروردین، خرداد و آبان بیشترین تعطیلی رسمی را خواهیم داشت و در عوض ماه‌های اردیبهشت، آذر و دی به جز روزهای جمعه هیچ تعطیلی رسمی نداریم.

پاسخنقل‌قول
(@arezoo)
کاربر پر تلاش
۲۲/۱۲/۱۳۹۷ ۹:۱۳ ب.ظ  

سلام ارزو دارم که تمام نکات خوب و مثبتی که از استاد جاودانی گل را یاد گرفتم را به خوبی بهش عمل کنم و پایبند باشم به تمام خوبی ها و امیدواری ها و فکر های خوب و عالی و برای همه ارزو بهترین ها را دارم .

fatemeh67 پسندید
پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۴/۱۲/۱۳۹۷ ۱۱:۲۸ ق.ظ  
چرا هر سال جدید عده ای حاجی فیروز می‌شوند 💩☺️

دلقک ملی یا قهرمان ملی(حاجی فیروز 

در ۱۵ ابان ماه سال ۲۳ شمسی عمر خلیفه دوم عرب و عامل کشتار هزاران ایرانی بدست یک برده ایرانی به نام پیروز نهاوندی ملقب به ابو لؤلؤ در مدینه به قتل رسید و باعث شادی فراوان ایرانیان شد!. 

و با توجه به اینکه در ان دوران چندین ماه وقت لازم بوده تا خبرها بوسیله کاروانها و مسافران از مدینه به ایران برسد خبر قتل عمربه دست پیروز حتما در اواخر زمستان به ایران رسیده و همه جا پخش شده و باعث شادی زیاد مردم در استانه نوروزسال ۲۴ شمسی شده است.

آن هم بعد از هشت سال تمام ظلم و ستم و بیداد و جنایت اعراب در ایران!

(شکست بزرگ قادسیه که آغاز ورود اعراب  به ایران بود در سال ۱۵ شمسی یعنی هشت سال قبل رخ داده بود!)

اما یک مشکل بزرگ بر سر راه شادی ملی مردم ایران وجود داشت! 

اگر مردم اشکارا از مرگ عمر شادی می کردند قطعا توسط حکام عرب کشته می شدند 

پس مجبور بودند که شادی خود را به نوعی پنهان کنند!

لذا از ترکیب شدن شادی مردم از قتل عمر به دست پیروز و نیاز به پنهان کردن این شادی شخصیت جالب حاجی فیروز بدست ایرانیان ساخته می شود! 

از یک طرف اسم حاجی فیروز به آشکارا نشان دهنده پیروز نهاوندی در عربستان است(چون مردم هرکس را که به عربستان میرفت حاجی می گفتند) 

رنگ قرمز جامه و رنگ سیاه چهره حاجی فیروز نشان دهنده جنگ و مبارزه است. 

در ایران قدیم رنگ قرمز و سیاه نشان دهنده جنگ و مبارزه بوده است دقت کنید به دو تن از بزرگترین سرداران ایرانی بابک خرمدین که رهبر سرخ جامگان بود و ابومسلم خراسانی که رهبر سیاه جامگان بود! 

(در ایران قدیم رنگ مرگ و عزا داری سیاه نبوده بلکه مانند هندیها سفید بوده است!) 

رقص حاجی فیروز نشاندهنده شادی و سرور مردم از مرگ عمر است! 

و حتی شعر معروفی هم که حاجی فیروز می خواند :
«ارباب خودم بز بز قندی
 ارباب خودم چرا نمی خندی»
 در اصل مسخره کردن اربابهای عرب آن زمان و مخصوصا بزرگترین عربها یعنی عمر است! 
بز بز قندی اشاره آشکار به چهره عربهاست که طبق سنت ریش دراز می کردند و سبیل می تراشیدند و شبیه بز می شدند که ریش دارد و سبیل ندارد!!! از طرف دیگر فیروز زده و بزرگترین ارباب عربها یعنی عمر را کشته و به طور مسخره کردن به ارباب خود یعنی عمر می گوید حالا پس چرا نمی خندی؟؟ 
و صد البته که وقتی عربهای حاکم به حاجی فیروز نگاه می کردند متوجه داستان پشت پرده حاجی فیروز نمی شدند و ایرانیان با خیال راحت در جلوی چشم عربها مرگ خلیفه شان عمر را جشن می گرفتند ومی رقصیدند به ریش عربها و عمرشان می خندیدند!

ازمحبوبیت زیاد شخصیت حاجی فیروز در تمام نقاط ایران که تا امروز هم بجا مانده است روشن می شود که پیروز نهاوندی به خاطر قتل عمر در زمان خودش چه محبوبیت عظیمی در بین ایرانیان داشته است و چقدر دل ایرانیان را شاد کرده است! 

در نهایت باید گفت که پیروز نهاوندی یکی از بزرگترین قهرمانان ملی ایران است و اگر در گذشته های دور اجداد ما از ترس اعراب مهاجم ناچار بودند شخصیت جدی پیروز نهاوندی را به صورت کمدی و دلقک در بیاورند الان وظیفه ملی ماست که بعد از ۱۴۰۰ سال دوباره این شخصیت ملی و قهرمان بزرگ کشورمان را از حالت طنز و دلقک خارج کنیم و به صورت یک قهرمان بزرگ ملی مورد سپاس و بزرگ داشت قرار دهیم..

💠برگرفته از کتاب_دوقرن سکوت
اثر دکتر زرین_کوب💠

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۴/۱۲/۱۳۹۷ ۱۱:۲۹ ق.ظ  
💠فلسفه سین ها و اصول چیدمان هفت سین 

🌾🌾🌾گندم ، برنج و سکه نشانه ثروت و مکنته
 (پیشنهاد :نام هفت سوره قرآن که با سبح شروع می‌شود را بنویسد و سعی بکنید از نیم ساعت قبل از سال تحویل بخونین) 

🍊🍋پرتقال / نارنج (نارنج بهتره) شناور در کاسه آب است
( نمیگذاریم آب راکد بمونه هر روز آب کاسه را عوض می کنیم)

📔کتاب: هر کتابی که قبولش دارید رو بگذارید ، دانش همراه شما می شود. 
قبل از پهن کردن سفره هفت سین صدقه کنار بگذارید. (حتما حتما) 

🍷سرکه:سمبل صبر که قبلا بجای آن شراب می گذاشتند 

🍵سمنو: شیرینی و برکت سفره (از گندم) 

❤️سنجد: سمبل محبت و نوع دوستی (میوه درخت عشق) 
اگر می خواهید روابط گسترده تری داشته باشید سنجد بیشتری بگذارید. 

🍎🍏سیب: به نشانه سلامتی به تعداد آدمهای خانه در هفت سین می گذاریم و می خوریمش که خراب نشه (عشق به افراد خانواده) 

🍥سیر: نگهبان سفره (نگهبان انرژی های خانه) سمبل سلامتی ولی از نوع جلوگیری از ورود انرژی های منفی و ... ) 

🍘سماغ: سمبل طلوع دوباره، همرنگ خورشید در حال طلوع 

🍀سبزه: هیچوقت ارزن سبز نکنید (ارزن گندم فقراست) گندم، عدس یا ... 
دورش را روبان می بندیم برای جلوگیری از نابه سامانی و بی نظمی 

💛آینه : سمبل اینکه آیا در لحظه تحویل سال آیا جرات نگاه کردن به خودم در سالی که گذشت را دارم آینه رو جوری بذارید که عکس هفت سین تون توش نیوفته 

💐سمبل: گل آناهیتا و مظهر حضور آناهیتا ایزد بانوی آب است (شکرانه آب) 

🕯شمع: مادامی که سفرتون برقراره شمع را روشن نگه دارید. 

🎨تخم مرغ : نماد نطفه و باروری (حتما بذارید)رنگ بزنید یا نزنید مهم نیست، بخوریدشون قبل از اینکه خراب شن .... 

- سفره اگه تا 13 پهن بود هم شمع ها رو روشن بذارید (البته روزها) یا رنگ شمعهاتون رو هم قرمز بردارید که وقتی خاموشه کار آتش رو انجام بدن ...

پاسخنقل‌قول
(@mohamad)
کاربر پر تلاش
۲۶/۰۱/۱۳۹۸ ۷:۴۸ ق.ظ  

سلام تصمیم دارم حداقل به یکی ازگفته های باارزش استادعمل کنم وبه نظرم بهترینش اینه که استادگفتن🌹ذهن ماسازندیه زندگی ماست🌹
ومن تصمیم دارم روذهنم برنامه ریزی کنم تابه تمام خواسته هام برسم💪
تموم شد ورفت😎

پاسخنقل‌قول