Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

تنبلی  

(@sahar)
کاربر 5 ستاره
عضو شده: 5 سال قبل
۲۹/۰۱/۱۳۹۸ ۷:۱۲ ب.ظ  

❤️ @tajrobeVAzendegi ❤️

#سوال

سلام آقای دکتر..خسته نباشید ..ممنون از کانال خوبتون ..لطفا منو هم راهنمایی کنید..من ۲۴سالمه ۱ونیم عقد بودم ۱سالم هست که عروسی کردم..همسر بسیار مهربان و مودب و خوش اخلاقی دارم..الحمدلله از زندگیم خیلی راضیم😍😍..مشکلم اینه که من خیلی تنبلم...خوابمم خیلی زیاده..روزا که همسرم نیس خونه تا ۱۰میخوابم...وقتاییم ک بیدارم کلا دراز کشیده ام یا کتاب میخونم یا تو اینترنتم 🙈فقط کارایی که مجبورم رو انجام میدم اونم کلی قبلش با خودم کلنجار میرم مثل درست کردن ناهار یا خوردن صبحانه😢البته وقتی شروع به کار بکنم ول کن نیستم..مثلا اگه بعده چند وقت ک خونه گردوخاکی بشه و منم اراده کنم که بخوام خونه رو تمیز کنم خونه رو برررررق میندازم...لطفا کمکم کنید🙏🙏 

نقل‌قول
(@sahar)
کاربر 5 ستاره
۲۹/۰۱/۱۳۹۸ ۷:۱۴ ب.ظ  

پاسخ :

سلام ... دوست خوبم تنبلی و اراده نداشتن و سست بودن و پر خوابی و ...، همه شون یه صفت و ویژگی فکری و ذهنی هستن و قابل تغییر هستن.

در حالت کلی اراده ی همه ی انسان ها ناشی از اون بخش 5 درصدی ذهن شون هست، یعنی بخش خودآگاه و 95 درصد تصمیم ها و رفتارها و واکنش ها و اراده ی هر کسی، از ذهن ناخودآگاه ش رخ میده.

حالا این بخش 95 درصدی هر کس از ابتدا صاف و سفید هست و کم کم با تجربیاتش در طول زندگی ش ساخته میشه.

البته که بحث مزاج شناسی هم در این حالات رفتاری دخیل هست و برخی مزاج ها تیز هوش و فعال و پر جنب و جوش هستن و برخی ها سست و تنبل و بی اراده.

و خبر خوش اینه که با آموزش دیدن و تغییر عادات فکری و عادات غذایی، همه ی این حالات قابل تغییر هستن.

چه بسیار افرادی که پر شور و اکتیو و پر جنب و جوش بودن و بعدها به هر علتی تبدیل به یک فرد گوشه گیر و ساکت و منزوی شدن و یا برعکس.

از طرفی مطالب کتاب هایی مثل "قورباغه را قورت بده" هم در این مشکل شما کارایی نداره و اگه طبق این آموزه ها عمل کنین، پس از مدتی دست از پا درازتر به نقطه ی اول برمیگردین.

چند تا تکنیک ساده میگم که اقدام کنین :

1- برای هر روزتون و هر ساعت تون برنامه ی مکتوب داشته باشین

2- ورزش منظم رو شروع کنین ترجیحا با یک دوست

3- تا 21 روز آینده سه تغییر خیلی کوچیک رو شروع کنین ( درست برعکس گفته های کتاب قورباغه .. )

این تغییرات می تونه روزانه 10 دقیقه مطالعه کتاب یا 15 دقیقه زودتر از خواب پاشدن باشه

4- برای طول هفته ی خودت یه برنامه ی مشخص بذار و این برنامه رو و کارهایی که باید بکنی رو بنویس و به 3 نفر دیگه هم بگو

اینجوری حتی شده به خاطر پیگیری اون 3 نفر و به خاطر سربلندی پیش اونا، تنبلی رو کم کم کنار میذاری

5- هر روز یک پیاله ارده کنجد + شیره خرما واسه صبحانه و یک قاشق عسل قبل خواب میل کن

6- حتما ویدیوهایی که روزهای گذشته در کانال گذاشتم رو با دقت ببین / بعضی از دوستان هم ظاهرا در باز کردن ویدیوها مشکل داشتن

این دوستان می تونن برنامه "آپارات" رو نصب کنن و در بخش جستجوی برنامه، اسم منو ( علی جاودانی ) سرچ کنن و همه ویدیوهای آموزشی مهم و رایگان مون رو بیارن و ببینن.

💥💥💥💥💥💥

✅ برای دریافت شرایط کوچینگ حرفه ای یا مشاوره خصوصی یا دریافت مطالب سمینارهامون به @ali_javdani پیام بدین.

➖➖➖➖➖

پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی موفقیت شخصی و همسرداری

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۶:۲۲ ق.ظ  

در خورشید چیزی هست که زندگی می بخشید و همین زندگی است که به ما اجازه می دهد روی این زمین زندگی کنیم.

هر روز میلیون ها اتم در خورشید می میرند و میلیون ها اتم زنده می‌شوند .

پس چون خورشید فکر های پوسیده بمیرند و افکار نو وارد شوند بنابراین تنبلی نه و پویایی آری!

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۶:۳۲ ق.ظ  

همه ما دانه هایی هستیم که هر کداممان می توانیم درخت هایی مثل :

سرو -کاج-صنوبر و  یا میوه های متفاوتی مثل سیب و انار و توت باشیم.

پس برای میوه شدن و به ثمر رسیدن در دانه های خود بمیریم .!

یعنی اینکه وقتی اراده میوه شدن و به ثمر رسیدن هدفت را داشته باشی تلاش میکنی .

دقیقا مثل جاری برقی که بر می داری و گرد و غبار را پاک میکنی باید اول نگاهت تازه باشد بعد با اعتماد به نفس و اراده با تلاش های سازنده به جلو حرکت کنین.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۶:۳۸ ق.ظ  

هیچ توفیق پایداری ، بدون پشتکار بدست نمی اید.

باید این باور را در خود قوی کنید.🙏

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ  

امام باقر (ع) فرمودند: از سستی و تنبلی در کارهایی که در ترک آن عذری نداری بپرهیز. ( بحار/ ج ۷۸/ ص ۱۶۴

با تنبلی کسی به جایی نمی رسد. (وسائل الشیعه)

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود * مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

برای انسان نیست چیزی مگر به اندازه سعی و کوشش.« نجم/ ۳۲»

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ  

همه ما در زندگی به‌نوعی اسیر عادت‌ها هستیم و اگر دقت کرده باشید هرروز تقریباً بعد از بیداری در طول روز یک سری کارهای تکراری را انجام می‌دهیم مثلاً هرروز از یک مسیر به سرکار می‌رویم و یا اینکه هرروز در محل کار یکسری کارهای تکراری را به ترتیب انجام می‌دهیم بدون این‌که متوجه این موضوع هم باشیم که به‌صورت کاملاً ناآگاهانه داریم این رفتارها از خود بروز می‌دهیم.

مغز انسان برای حفظ انرژی برخی از رفتارهای تکراری را به یک عادت تبدیل می‌کند و اغلب اوقات بدون اینکه حتی خودمان متوجه این موضوع بشویم به‌صورت کاملاً ناآگاهانه یکسری کارها را انجام می‌دهیم و برای موفقیت در زندگی باید یکسری از عادت های خودمان ترک کنیم.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۵ ق.ظ  

تمرین:

یک خودکار وکاغذ بردارید و چند تا از عادت‌های همیشگی خودتان را بنویسید و ببیند آیا به خاطر می‌آورید که از کی این عادت را شروع کرده‌اید یا خیر

بعد ببیند اگر این عادت‌ها را تغییر دهید در زندگی شما تغییر ایجاد خواهد شد یا خیر؟

برخی از عادت‌هایی که ما در زندگی داریم شاید در کوتاه‌مدت آسیب نزنند اما در بلندمدت حتمی ضربه خودشان را به ما وارد می‌کنند.

مثل فردی که عادت دارد هرروز با غذای خودش یک لیوان نوشیدنی شیرین میل کند شاید خوردن یک لیوان نوشیدنی پر از شکر در ابتدا مسئله قابل‌بحثی نباشد اما اگر همین فرد به مدت چند سال هرروز یک لیوان شکر را وارد بدن خود کند به نظر شما چه آسیب‌هایی ممکن است به خودش و در برخی اوقات به خانواده و آرامش آن‌ها بزند.؟؟؟

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ  

حالا شما بگویید این  شکر خوردن کسی باورش می‌شود که یک عادت به این سادگی این‌همه مشکل به وجود بیاورد؟

این مورد یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و ممکن است طی چند سال رخ دهد و ازآنجایی‌که تأثیرات منفی در ابتدا غیرقابل مشاهده بوده اند نسبت به آن‌ها بی‌توجه بوده‌ایم و زمانی خودشان را نشان می‌دهند که دیگر کار از کار گذشته است.

به نظر شما چند تا از این عادت‌های بد داریم که با وجود آنها توقع داریم که به موفقیت در زندگی هم برسیم.

بنابراین از همین امروز تصمیم بگیرد که قدم‌به‌قدم عادت‌های بد خود را ترک کنید. فقط باید به خاطر داشته باشید که فرایند ترک عادت یک موضوع زمان‌بر است و به یک تعهد قوی و از همه مهم‌تر به یک چرایی قدرتمند نیاز است و تا این چرایی شما از عادت شما قوی‌تر نباشد بعد از چند روز به عادت‌های خود بازمی‌گردید.

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۰۳/۰۲/۱۳۹۸ ۹:۱۱ ق.ظ  
♦️تنبلی نه😖
و موفقیت و شادی ، آری !☺️

✍🏼امروز قراره درس هایی رواکه یکی از کاربران محترم استاد جاودانی ،به واسطه سمینارهاشون یاد گرفتند، در اختیار شما دوستان از زبان خودشان تعریف کنند.

🔴 دوست های عزیزم ،اما قبل از هر چیز میخوام از روزای قبل اشناییم با چنل بگم ینی قبل زمستون۹۶ ، اون روزا من سخت در حال مطالعه بودم و داشتم واس کنکور۹۷ خودمو اماده میکردم و چون میخواستم تغییر رشته بدم مشاور تحصیلی گرفته بودم ک کاش نمیگرفتم😒 

برنامه ای ک بهم داده بود بزور جا واس نفس کشیدن گذاشته بود بدون هیچ تفریح و یا حتی نشستن تو جمع خانوادم😰 ینی از هفت صُب تا دوازده شب🤦‍♀️ اعتراضم ک کردم گفت اگ قبولی میخوای باید هر چی گفتم رو انجام بدی و بخاطر برنامه سنگینی ک داشتم وزن نرمالم ک باید ۵۵ باشه بزور رو ۴۷ نگه داشته بودم طوری ک هر کی منو میدید میگفت چقد لاغر شـــــــــدی سلام😑🤕  

اما همش میگفتم عیب نداره فقط چند ماهِ ب قبولی تو دانشگاه می ارزه اما این مشاور دید من سخت کوش تر از این حرفام از در دیگه ای وارد شد حالا میخواست ی جوری بهم تلقین کنه ک بخاطر فشار درس و کنکور دچار مشکلات روحی روانی شدم و با اینکه من استرسی نیستم ولی مدام هر حرکت و رفتار من رو ب استرس نداشتم ربط میداد و ازم میخواست بیشتر ب دیدنش برم😏 

تو همین شرایط بودم ک با چنل اقای جاودانی اشنا شدم اول چند تا از پست های ایشون رو خوندم خوشم اومد بعد طبق عادت بیو چنل رو نگا کردم دیدم عه ایدی ادمینش هس ، کل عکسایی ک گذاشته بودن واس پروف رو دیدم😬 اون لحظه اصن ب این فک نمیکردم ی روز انقد دنبال کردن مطالب کانال واسم مهم باشع اتفاقا ب این فک میکردم ک هر چ زودتر لفت بدم خلاصه بعد دیدن عکسا دیدم ادرس سایتشونم هس ب اونجا هم ی سر زدم از مطالب سایت بیشتر خوشم اومد همون موقع هم ایمیلم رو دادم و مطالب رایگانی ک گفته شده بود رو هم روزانه دریافت میکردم و ب خودم قول داده بودم فلن چنل رو بذارم و بخاطر وقت محدودی ک داشتم بعد اینکه مطالب رو خوندم لفت بدم ولی پستایی ک روزانه اپ میشد حسابی منو وابسته خودش کرد😍 اینه ک نشد ک بشع و چ خوب شد ک نشد😊 

خلاصه من در کنار درسم قبل خواب ی نیم ساعتی رو گذاشته بودم واس خوندن مطالب سایت و چنل و اونجا بود ک با خیلی چیزا متفاوت و عاولی اشنا شدم اونم ب زبان ساده و قابل درک👌 

💦من تا قبل این حتی قانون جذبم نمیدونستم چیه اما کم کم قوانینی ک اقای جاودانی ب سادگی بیان میکردن رو یاد گرفتم کنار ایشون یاد گرفتم اشتباهاتم رو بپذیرم و در جهت رشد ازشون استفاده کنم ، یاد گرفتم فقط مدرک تحصیلی منو ب موفقیت نمیرسونه بلکه این تلاش و استعداد و خلاقیت و شخصیت قوی ادم هاست ک رو ب جلو سوق میده 

🔸یاد گرفتم خدا رو متفاوت تر بشناسم خارج از چهارچوبی ک از بچگی ب خوردمون دادن ، یاد گرفتم چطور شکرگزار خدا باشم ک بهم لذت و ارامش بده ن فقط از روی عادت صرفا گفتن ی خدایا شکرت ساده و بعدم کشیدن ی آه از رو غم و ناراحتی ، یاد گرفتم مراقب واگویه هام باشم و حواسم ب افکار و باورهام باشه 

🔸یاد گرفتم اگ موفقیت میخوام باید اموزش ببینم و تنبلی و پرخوابی رو کنار بذارم و چ حس خوبیه ک الان دیگه خودم کارام رو انجام میدم اخه میدونین ی چیزی در گوشتون بگم من قبلن کل کارامو بقیه انجام میدادن خودم همش خواب بودم🙈 

🔸یاد گرفتم خودمو بشناسم و بیشتر حواسم ب رفتارام باشه و چ خوب ک ی سری خصوصیات مث بدبینی ، منفی بافی ، از کاه کوه ساختن ، استرس ، چشم و هم چشمی ، دهن بینی و ... ندارم چیزی ک زیاد میبینم اطرافم و قبلن خوب تحمل میکردم همچین شخصیت هایی رو ولی الان میدونم هیچ اجباری نیس چون خودم مهم ترم و اگ ببینم تو مدار تغییر هستن ی توضیح اولیه ای میدم و بعد کانال رو معرفی میکنم و دیگه انتخاب رو ب خودشون واگذار میکنم ک تو جمع ما باشن یا ن و اگ  تغییر نکردن خودم ازشون دوری میکنم چون این ارامشی ک دارم رو ب هیچ قیمتی از دست نمیدم✌️

🔺🔻🔺دیگه اینکه این اموزشا چقد تو محل کارم بدردم خورد طوری ک وقتی خواستم بیام بیرون بهم اجازه نمیدادن بزور بعد دو ماه گفتن مدوام من ک میخوام برم راضی شدن از من دل بکنن😄 

پاسخنقل‌قول