Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

شوهرم به جای من،به خواهرم توجه میکنه  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۰۱/۱۲/۱۳۹۷ ۱۱:۰۱ ق.ظ  

سلام.من يه خانم ٢٧ ساله م و ٨ ساله ازدواج كردم و دو فرزند دارم يه دختر٣ ساله و يه پسر٣ ماهه ! از اول ازدواجم احساس ميكردم يه روزي يه كسي همسرم رو ازم ميگيره و ما رو از هم جدا ميكنه ! اخه من بي اعتمادبنفسم و بدجوري خود كم بيني دارم ! اين مسأله رو با خود همسرم و خواهرام هم مطرح كردم و اونام درجريانن! همسر من خواهر ندارن و با خانواده شون مشكلات زيادي دارن براي همين يك سال پيش به من پيشنهاد دادن كه كاش از بين افراد معتمد خانواده يك نفر رو به عنوان خواهر براي ايشون انتخاب كنيم تا بتونن بدون استرس از ناراحتي بين خانواده شون ومن حرفاي دلشون رو به خواهر انتخاب شده بزنن و ما (به پيشنهاد همسرم) كسو انتخاب كرديم كه نسبت به من فوق العاده زن بود و زنانگي بلد بود و با يه كلمه ميتونست دل هر مردي رو ببره ! البته مجرد نبودن و من بعد گذشت مدت كمي از رابطه با حساسيتي كه شديد برام پيش اومده بود روبرو شدم و رابطه رو بهم زدم كه الان به گفته همسرم كار خوبي كردم ولي من فك ميكنم اين حرف همسرم از ته دل نيس! وحالا همسرم رابطه صميمي با خواهربزرگترمجردم شروع كرده كه البته از اول ازدواجمون بود اما الان بيشتر شده و خيلي به حرفهاي ايشون اعتقاد پيدا كرده با اينكه خواهرم دقيقاًحرفها شبيه به حرفاي منو به همسرم ميزنه و قابل به ذكره كه ما خانواده مذهبي اي هستيم ولي خواهرم اعتقادي به حجاب نداره وجلو همسر من كامل راحته با بلوزوشلوار يا حتي تاپ و شلوارك! خودم خيلي اذيتم كه همسرم كس ديگه اي رو غيرازمن رو هم اينقدر راحت ببينه مخصوصاً با اين رابطه صميمي:( بخدا ميترسم اون يه نفري كه همسرم رو ازم ميگيره ...

البته من خودم هم نه اهل ارايشم ونه اهل زنانگي واز بچه گي مادرم اين كارها رو زشت ميدونستن و به ما هم ياد ندادن! توروخدا بگين من بايد چه كنم.

نقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۰۱/۱۲/۱۳۹۷ ۳:۳۰ ب.ظ  

سلام ... دوست خوبم یکبار دیگه خودت سوال خودت رو بخونی، میبینی که ایراد کارت رو خودت نوشتی.

1- دنیا قانون داره و یکی از قوی ترین قانون های دنیا، قدرت ذهن ماست ... به هر چی فکر کنیم و کانون توجه ما روی هر موضوعی باشه، اتفاقاتی از اون دست رو بیشتر و بیشتر جذب زندگی مون خواهیم کرد.

2- فکر کردین می تونین با زرنگ بازی قوانین مهم دنیا و خدا رو دور بزنین؟ شما بهتر میدونین یا خدای شما؟ مشخصه که رابطه ی یک آقا و یک خانم نامحرم، با هر عنوانی اونم واسه درد دل کردن و خواهری کردن، منجر به این اتفاقات میشه

3- وقتی که خواهرت این مدلی هست، تو باید خیلی زودتر زنگ خطر رو احساس میکردی و دنبال آموزش دیدن بر میومدی

4- مشخصه که یک زن بدون اعتماد به نفس و خود زشت پندار و خود کم بین، هیچ جذابیتی برای همسرش نخواهد داشت

5- درسته که والدین و اطرافیان ما در اکثر مواقع آموزش های خیلی اشتباهی رو در قالب اصول زندگی و اخلاق و شرع و خداشناسی به ما منتقل کردن، ولی این دلیل نمیشه که خودمون منفعل باشیم و آموزش نبینیم و دنبال حقایق نباشیم

6- اتفاقا یکی از تاکید های دین اسلام و علم روانشناسی اینه که زن باید پیش همسرش بسیار عشوه گر و شیک پوش و دلبر و با آرایش و با سیاست و با اعتماد به نفس باشه

هشت سال از زندگی مشترک تون گذشته و شما با این اشتباه زندگی تون رو تا اینجا سپری کردین، ولی توصیه می کنم یک خط قرمز پررنگ از اینجا به بعد در زندگی تون بکشین و آموزش دیدن رو شروع کنین و مطمئن باشین که در عرض دو سه ماه پس از تغییر مثبت و تحول شما، همسرتون کم کم به سمت شما جذب خواهد شد و بعدش هر قدر اون خواهر مصنوعی یا خواهر شما براش دلبری کنن، دیگه جذابیتی براش نخواهند داشت.

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@marya)
کاربر تازه کار Customer
۰۱/۱۲/۱۳۹۷ ۳:۴۹ ب.ظ  

دوست عزیز این اشتباه از خودتونه... اول از اینکه انرژی و افکاری که ما در مورد خودمون داریم... مطمئنا روی افراد دیگه هم تاثیر می گذاره... اینو بدون تا وقتی که خودت برای خودت ارزش قائل نباشی دیگران هم برات احترامی قائل نیستن.

شما میگین از خانواده مذهبی هستین.. پس باید در قرآن خونده باشین که خداوند همه رو تفکر وتعقل دعوت کرده... 

خداوند به ما قدرت فکر کردن، انتخاب و اختیار داده... شما توانایی خوندن و آشنایی کار با اینترنت دارین... میتونید از کانال ها، سایت ها و کتاب های مفید استفاده کنید. مطالب جدید رو یادداشت کنید... از اونا استفاده کنید... هیچ وقت به این حرف قانع نباشید چون مادرم بدش میومد منم بدم میاد بد میدونم...

دوست عزیز زمانه خیلی تغییر کرده... شاید مادر شما با اون رفتاری که داشته پدرتون راصی بودن از،زندگیشون... اسلام به ما خیلی سفارش کرده که برای همسران خود آراسته باشید...

جهاد زن شوهرداری خوب هستش...

اولین کار اینکه سعی کنید تفکرات منفی رو از خودتون دور کنید...هر وقت این فکر به ذهنتون اومد که کسی شوهرتون رو ازتون می گیره سعی کنید افکار رو رو برگه بنویسید و مثلا نیم ساعت خاص بهش فکر کنید و پاسش بدین برای همون ساعت مشخص مثلا چهار عصر.. وقتی هم بهش فکر می کنید نه اینکه بشینید صرفا این فکر رو پرورش بدین بلکه راهکارای مقابله با اون و حلش رو پیدا کنید. در کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین مطلب جالبی بود که می گفت: همسر من حق الهی منه و اینکه به من محبت کنه حق الهی منه و این حق فقط برای منه که هیچکسی نیست ونمی تونه اون رو ازم بگیره که البته من نقل به مضمون نوشتم...

دوم به وضعیت ظاهری و آراستگیتون توجه کنید... مطمئن باشید که وقتی به اراستگی اهمیت بدین مطمئنا اعتماد به نفس بالاتری هم خواهید داشت...

سوم اینکه حداقل روزی یه ربع بیست دقیقه ورزش کنید...

سعی کنید خونتون میشه مرتب باشه و بوی خوش و موسیقی آروم داشته باشین..

سعی کنید از همسرتون بپرسین یا از رفتارش متوجه بشین که چطور لباس بپوشین بیشتر دوست داره...

رابطتون با خواهرتون کمتر باشه از نظر من بهتره... چون روی شما تاثیر منفی داره...

با افکار اشتباه فکر نکنید که خدا همیشه بیکار نشسته تا ما خطا کنیم مارو بندازه جهنم... 

ااشتباه اینه که به خودت و همسرت توجه نکنی...

چرا تاوقتی ایمان هست ترس رو انتخاب کنیم؟؟؟

چرا به جای اینکه از خدا کمک بخوایم تا مارو در مسیر هدایت و محبت و عشق پایدار وپاک قرار بده.. در مسیر ترس، خیانت، افکار پوسیده قدیمی قرار بدبم...

اگر ازدواج و روابط زناشویی بد بود که هیچ وقت انقدر بهش سفارش نمی شد...

خداوند درقران می فرمایند: همسرانی از جنس خودتان برای آرامش شما آفریدیم که بین شما مودت ورحمت باشه...

همسران لباس هم هستند... لباس چه ویژگی داره، ادم رو می پوشونه، حس آرامش، آراستگی، راحتی و زیبایی داره..

پس سعی کن اشتباهاتت رو جبران کنی... اگر باهمین روال پیش بری شاید خواهرت نه ولی کس دیگه ای دل همسرتو ببره. اگر او دوست نداشت که باهات ازدواج نمی کرد...

بهتره سعی کنی بهش نزدیک تر،بشی و جوری باشی که خلا عاطفی روانی وجنسیش پر بشه تا سمت کسی دیگه نره...

موفق باشی التماس دعا

پاسخنقل‌قول