Notifications
Clear all

ضمن عرض خوش آمد گویی، برای برخورداری از آموزش های استاد جاودانی و یا رزرو مشاوره خصوصی با استاد، در تلگرام عضو کانال @tajrobeVAzendegi شوید و یا در تلگرام با آیدی استاد به نشانی @ali_javdani در تماس باشید.

سرکوفت زدن به همسر بدلیل رفتارواشتباهات گذشته  

(@fatemeh-1)
کاربر فعال پر تلاش
عضو شده: 5 سال قبل
۲۴/۰۱/۱۳۹۸ ۱:۴۱ ب.ظ  

سلام .من 14سالم بود که ازدواج کردم و 28ساله هستم شوهرم هم 36سالش هس ما دوران عقد خوبی نداشتیم وسال اول ازدواج چون من سن و سالم کم بود یه کاراهایی ازم سر میزد که باب میل شوهرم نبود نه اینکه از روی عمد باشه نه بیشتر بخاطر بچگی های خودم بود مثلا تا یه مهمون مرد میومد خونمون من زیاد می گفتم و میخندیدم و نمیدونستم که شوهرم از این کار من رنج میبره حالا با گذشت 13سال و وجود سه تا بچه شوهرم همیشه گذشته رو یاد آور میشه و میگه تو خوب نبودی و الانم فکر میکنه همون جور و فحش های ناجور میده بهم که جلوی پسر بزرگم خیلی ناراحت کننده و بیشتر وقتها تو تنهایی میشینم به گریه کردن چون حرفهایی که میگه رو در گذشته درسته نمیتونم جوابی بدم بهش تورو خدا راهنماییم کنید ببینم باید چطور خاطره گذشته رو از ذهن شوهرم پاک کنم و بهش بفهمانم که همه اینها از سر بچگی بوده و من الان یه خانوم سنگین شدم.

نقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۵/۰۱/۱۳۹۸ ۳:۰۰ ق.ظ  

دوست خوبم ، اگر تمام سعیتون اینه که ذهن همسرتون را به انچه که خودتون دوست دارین متمایل کنین ، راهش پاک کردن خاطرات بد گذشته نیست.

خاطره ،خاطره است هر حور که میخواهد باشد.

فقط میتوانین بپذیرینش و با آنها کنار بیاین و بعد هم رهایش کنین ، به نظر می رسد که بیشتر خودتون به آنها فکر میکنین ، برای رهایی از آن افکار و نه فرار از آنها،بهترین راه کنترل هیجانات و احساسات و تعادل در رندگیست.

چرا کا چنانچه ،الان  هم همان شور و هیجان ۱۴ سالگی را برای همسرتون  داشته باشین و کنی روی ذهن خودتون و باورها و افکار اشتباهتون فکر کنین ، موفق میشوین .

به خاطر داشته باشین که به خاطر اشتباهات گذشته نباشید خود را سرزنش کرد و احساس گناه نمود بلکه باید از آنها درس گرفت و رو به جلو حرکت کرد.

شما خودتون می گوین الان خانم باکلاسی هستین ، پس خدا را شاکر باشین و اعتماد به نفس و انرژی زنانه خود را حفظ کرده و بالا ببرین.🙏

پاسخنقل‌قول
(@khadijeh)
کاربر فعال پر تلاش
۲۵/۰۱/۱۳۹۸ ۴:۱۰ ق.ظ  

سلام ... دوست خوبم همین مدل که به من توضیح دادی، عین همین ها رو یکبار جدی به همسرت توضیح بده و خودت موضوع رو تموم کن.

نه اینکه تو صحبت با همسرت تموم کنی یا بخوای جادو جنبل کنی یا کارای خاصی بکنی که همسرت فراموش کنه ها !

منظورم این نیست ...

منظورم اینه که خودت توبه کن و قبول کن اشتباهاتت رو و یه خط بکش از اینجای زندگی ت و زندگی ت رو به 2 قسمت تقسیم کن ... یه قسمت از بچگی ت تا دیروز ت و یه قسمت از امروز به بعد

و از امروز دیگه حق نداری خودت به این اتفاقات فکر کنی، در موردش صحبت کنی، درموردش بحث کنی یا هر چیزی

فقط و فقط روی خودت کار کن تا از چیزی که الان هستی، خیلی خیلی هم پیشرفت کنی و بهتر بشی

و فقط با نتایج واقعی و تغییرات واقعی و اصولی و درست حسابی خودت، نشون بده که عوض شدی.

همین که واقعا عوض بشی و تو فکر و ذکر و تمرکز و ذهن خودت، این موضوع رو حذف کنی، بهت قول میدم که تو زندگی ت و رفتار های همسرت هم کم کم از بین میره ...

این یک قانونه ... می خوای باور کن و عمل کن و نتیجه بگیر، می خوای بگو نه نمیشه و چجوری و ...

" این پست، پاسخ استاد جاودانی در کانال تلگرامی @tajrobeVAzendegi هست که اینجا ارسال کردم "

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۵/۰۱/۱۳۹۸ ۵:۱۶ ق.ظ  

🌸 برای اهداف شخصی همدیگر احترام قائل باشید، و در حد توانتان برای رسیدن به آنها به یکدیگر کمک کنید.

🌸 به اندازه ی انتظارت از طرف مقابل، خودت هم، مسئولیت پذیر، رمانتیک، قابل اعتماد، راستگو، صادق، امانتدار، خوش صحبت، مهربان، وفادار و..... باش. 
من هنوز نتوانسته ام بپذیرم که آدم کامل پیدا نمیشود! من معتقدم همه اگر بخواهند، می توانند خیلی خوب باشند... و همیشه شروع ،سخت ترین مرحله ی تغییر است.

🌸 اگر ادعا داری « مسئولیت پذیر » هستی، بپذیر که شما در مقابل همسرت و در مورد یک سری از اشتباهات ایجاد شده در زندگیتان« مسئول هستی». پس.....

🌸 اجازه نده طرف مقابل تاوان اشتباه را به تنهایی و سنگین بپردازد. این شکست میتواند غرور او را جریحه دار کرده و امکان بازگشت به روال عادی زندگی را از او بگیرد.

🌸 مقدمه ی زندگی اینست که بدانی... چه چیز را، با چه مشخصاتی، چه زمانی، برای چه، و تا چه زمانی می خواهی!
احتمالا همسرت را، با تمام خوبی هایی که در او تشخیص دادی، همان زمان که احساس کردی به همراهی کسی نیاز داری، برای زندگیت، برای کامل تر و زیباتر شدن زندگیت، و تا آخر عمرتان می خواستی....« یادت نرود »

🌸 خیانت نکنید! خیانت میتواند به طرق مختلف معنا شود...یک پیام تلفنی، یک نگاه، یک فکر یا یک مقایسه ی ساده! خیانت به هیچ شکلی زیبا نیست...

🌿آزاده افشاریان🌿

🥀شما همیشه پاداش کامل اعمالتان را می گیرید. همیشه از همان دست که می دهید از همان دست می گیرید.
اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید.

💎برایان تریسی 

پاسخنقل‌قول
(@mohamad)
کاربر پر تلاش
۰۲/۰۲/۱۳۹۸ ۶:۵۹ ق.ظ  

سلام به نظرخیلی ریلوس بهش بگین
🌹آره حق باشماست
🌹آخه من بچه بودم وتوحالو هوای بچگیم بودم وناخوداگاه اون کارهارومیکردم
🌹معذرت میخوام که این اتفاق افتاد
🌹ولی زندگی هنوزجریان داره وجبران میکنم
به همین راحتی

پاسخنقل‌قول
(@zzzz)
سوپر درخشان
۲۷/۰۲/۱۳۹۸ ۷:۱۰ ق.ظ  

بهترین راه برای حل هر مشکلی اولا پذیرفتن آن به همان صورتی که هست و سپس  رهاسازی آن است.

شما هم سعی کنین در هر هفته در یک روز مشخص هر کدام جداگانه صحبت کنین و نفر مقابل فقط گوش کند.

خیلی زود خواهید فهمید که اصلا مشکلی نبوده و فقط نیاز به کنی توجه به نیازهای همدیگر و گوش دل سپردن بوده است . همین🙏

پاسخنقل‌قول